خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

۲۱ باور‌های غلط درباره ازدواج

21 باور‌های غلط درباره ازدواج

21 باور‌های غلط درباره ازدواج

گاهی اوقات، یکی از دلایل شکست ازدواج، داشتن باورهای اشتباه درمورد ازدواج است و داشتن چنین باورهای اشتباهی باعث می‌شود افراد در انتخاب خود برای ازدواج و همچنین زندگی مشترک خود پس از ازدواج، با مشکلاتی مواجه شوند. هر یک از افراد دلایل متعددی برای ازدواج دارند اما گاهی این دلایل از سوء تفاهم‌های درباره ی ازدواج ناشی می شود و بعضی از این سوء تفاهم‌ها علت ها ناشی از باورها، تصورات و توقعات نابجا و نادرست افراد از ازدواج است.

 

21 نمونه از باورهای غلط درباره ازدواج

 

 1. بچه که بیاد تمام مشکلات حل می‌شود

بعضی از خانواده‌ها معتقدند که وجود فرزند در زندگی زوجی که دچار مشکل هستند، باعث از بین رفتن تمام کدورت ها و مشکلات می شود ولی در اصل ولد فرزند فقط می‌تواند ذهن آن‌ها را نسبت به موضوع اصلی برای زمان کوتاهی منحرف کند، در حالی که مشکل همچنان پابرجاست و  مسئولیت‌های جدیدی به همراه دارد و بر انتظارات طرفین از یکدیگر اثر می‌گذارد، بنابراین اگر رابطه‌ای آشفته دارید،بچه‌دار شدن کمکی به بهبود رابطه شما نخواهد کرد بلکه اوضاع را بدتر و پرتنش‌تر می‌کند.

 1. بعد از ازدواج همسرم را تغییر می‌دهم

قبل از ازدواج، افراد معمولاً خیال پردازی زیادی می‌کنند و یکی از رایج ترین حرف بین دختران و پسران که در شرف ازدواج هستند، بعد از ازدواج همه چیز به خیر و خوشی خواهد گذشت و خصوصیات غلط همسرم را تغییر می دهم. باید فراموش کنیم که ما قادر به تغییر دادن دیگری نیستیم و در صورتی فرد تغییر می‌کند که خودش مایل باشد و همچنین فرایند ازدواج خصوصیات و ویژگی های نامطلوب افراد را بزرگ می کند، مثلا اگر خانمی بی مسئولیت باشد در امور خانه داری و همسر‌داری بعد از ازدواج این ویژگی به صورت مسئله پیچیده‌ای می‌شود.

 1. ازدواج تمامی مشکلات من حل میکنه

برخی از دختران و پسران ازدواج را پایانی تمام مشکلات و نقطه ی شروعی برای خوشبختی می دانند و یادمان نرود که آرزوهای ما را دیگران نمی‌توانند برآورده کنند، دیگران فقط می‌توانند کمک کنند تا این آرزوها برآورده شوند. هرچند ازدواج می تواند پایان بخش برخی مشکلات دوره مجردی باشد ولی با ازدواج آغازی برای اتفاقات جدید است و مهم تر از همه این که تأهل ، مستلزم سازگاری با موقعیت جدید است.

 1. دوست داشتن (عشق) کافی است

برای ازدواج عشق لازم است ولی کافی نیست. طبق تحقیقات افراد عاشق بیشتر درگیر احساسا می‌شوند به طوری که بدی‌های طرف را نمی‌بینن و میگذرند ولی بعد از مدتی بدی‌ها به چشم می‌آید و رابطه دچار مشکل می‌شود چون ازدواجی که تنها براساس عشق باشد ، نوعی تصمیم گیری احساسی است و معمولاً تصمیم گیری های احساسی قابل اعتماد نیستند و زندگی زناشویی به عوامل‌های بسیاری مثل مهارت های زندگی ، صداقت ، اعتماد ، مسئولیت پذیری و حل… نیاز دارد.

 1. ازدواج برای فرار کردن از شکست عاطفی قبلی

ضرب المثل قوز بالای قوز را شنیده‌اید؟ دقیقا مربوط می‌شود به این مسئله، ازدواج کردن یعنی قبول کردن مسئولیت‌های زندگی و ازدواج راهی برای درمان شکست عشقی، برطرف کردن تنهایی و یا از بین بردن میل جنسی نیست. درنظر داشته باشید که نباید از رابطه قبلی فرار کنید و تنها منتظر باشید بدون فکر وارد رابطه جدید شوید، توصیه می‌شود بعد از شکست عاطفی به خود زمان بدهید تا با این مسئله کنار بیاید و بعد وارد رابطه جدیدی شوید.

 

چند باور غلط و نابجا دیگر از ازدواج

چند باور غلط و نابجا از ازدواج 

 1. قبل از ازدواج باید ثابت کنید که در آینده حتما زندگی موفق و بدون مشکل داریم
 2. زن و شوهر اول از همه باید رفیق و دوست هم باشند
 3. زن خوب کارهای منزل و مرد خوب کارهای بیرون را انجام می‌دهد.
 4. زن نباید کار بیرون داشته باشد
 5. خیانت، فقط ارتباط با نفر سوم است
 6. من نباید بگم خودش باید متوجه بشه
 7. ما نیاز به مشاوره قبل ازدواج نداریم
 8. ازدواج برای فرار کردن از مشکلات خانوادگی
 9. قبل از بالا رفتن سنم باید ازدواج کنم
 10. بعد ازدواج حریم خصوصی ممنوع
 11. قیافه و هیکل همسرم بعد یک مدت عادی می‌شود
 12. زن و شوهر باید همه چیز را به هم بگویند
 13. به هنگام وقوع مشکل حرف گذشته را بیاریم وسط
 14. ازدواج هندوانه سر بسته است
 15. زن باید تابع مرد باشد
 16. زندگی مشترک همیشه خوب و سرشار از شادی است

 

کلام آخر

در هنگام شروع ازدواج و یک رابطه عاطفی، جنبه هیجانی و جنسی رابطه برای طرفین برجسته است و  افراد اشتیاق بالایی برای گذراندن وقت با یکدیگر دارند. بعد از گذشت مدتی این اشتیاق اولیه به مرور کمتر شده و جای خود را به احساس آرامش و راحتی در کنار شریک عاطفی می‌دهد. یکی از باورهای اشتباه قبل از ازدواج این است که فکر کنیم شور و هیجان اولیه بعد از ازدواج هم به اندازه روزهای اول رابطه، باقی خواهد ماند. پس برای اینکه بتوانید یک ازدواج موفق داشته باشید، بهتر است به جای مراجعه به باورهای اشتباه کهنه، از یک مشاور پیش از ازدواج کمک و راهنمایی دریافت کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

تعبیر خواب گرگ

خواندن مطلب بعدی ←

برای داشتن یک خواب راحت چیکار کنیم؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین