خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

کدام حیوانات نماد خوش شانسی می‌باشند

کدام حیوانات نماد خوش شانسی می‌باشند

در این مطلب با حیواناتی که خوش شانسی می آورند آشنا می شویم. موضوع شانس قرن هاست که افکار مردم را به خود مشغول کرده است و هنوز هم بخشی از زندگی روزمره ماست. با گذشت زمان، انواع نظریه ها در مورد اینکه چه کسی یا چه چیزی به موفقیت انسان ها کمک می کند، آشکار شده است. حتی غارنشینان فکر می کردند کسانی که حیوانی را می کشند قدرت آن را به ارث می برند. با مجله خبری توکا مگ همراه باشید.

 

حیوانات خوش شانس جهان

 

بنابراین آنها پوست حیوانات را به عنوان طلسم خوش شانسی و قدرت می پوشیدند. همچنین نمادهایی وجود دارند که می توانند موفقیت را وارد زندگی ما کنند. فقط به شبدر چهار برگ، نعل اسب و… سپس به این فکر کنید که این نمادها هنوز هم ما را به این موضوع می رساند. در این مطلب تعدادی از حیواناتی که شانس می آورند را گردآوری کرده ایم، با مجله پارس ناز همراه باشید.

  1. پای خرگوش

بیایید با خرگوش شروع کنیم که یکی از محبوب ترین چیزها در فرهنگ بریتانیا در این زمینه است. طبق یک ضرب المثل انگلیسی، اگر در روز اول ماه سه بار پشت سر هم کلمه خرگوش را بگویید، برای کل ماه خوش شانس خواهید بود. ارزش تلاش را دارد! بر اساس فرهنگ های خاص، خرگوش نماد رفاه و باروری و یکی از محبوب ترین حیوانات در بین مردم انگلستان است.

معمولا به این علت که خرگوش سمبل ثروت است، حتی آمریکایی‌ها هم آغاز به بستن پای خرگوش بر روی کمربند خود به عنوان یک جادوی خوش شانسی در کازینو کردند. با این وجود، مهم است که در مورد کدام پا صحبت می کنیم. برای آنکه این نماد خوش شانسی عمل کند به یکی از پاهای چپ آن خرگوش بیچاره احتیاج دارید.

  1. قورباغه

نماد قورباغه در آسیا و بیشتر در چین، رایج است. جایی که آنها معتقدند این حیوانی است که برای مردم خوش شانسی و سعادت به ارمغان می آورد. قورباغه یکی از مشهور‌ترین حیوانات خوش یمن چینی است. در واقع، احتمالاً قورباغه پولی سه پای معروف چینی را دیده اید که در خانه های بسیاری از مردم به عنوان یک طلسم شانس برای آوردن شانس و ثروت نگهداری می شود.

  1. دیدن یک دلفین در دریا

چندین کشور از جمله ایتالیا، یونان، ترکیه، مصر و ایالات متحده این پستانداران را حیواناتی خوش شانس می دانند. بومیان آمریکا برای قرن ها دلفین ها را نمادی از خوشبختی می دانستند. ملوانان همیشه از دیدن آنها خوشحال می شدند، زیرا به این معنی بود که زمین نزدیک است و یا به خانه رسیده اند یا به جایی رسیده اند که ممکن است شانس آنها را بیاورد.

  1. جیرجیرک

جیرجیرک ها ما را به یاد شب های تابستان می اندازند که چیزی جز صدای جیرجیرک به عنوان موسیقی طبیعت نمی شنوید. این یکی از محبوب ترین حیواناتی است که خوش شانسی می آورد. کارتون مولان رو یادتان هست؟ مادربزرگش جیرجیرک را به او داد تا شانس او را بیاورد. جیرجیرک ها همچنین در ایرلند فرهنگ بزرگی دارند، جایی که مردم معتقدند هر کسی که به جیرجیرک صدمه بزند به زودی بدشانسی خواهد داشت.

  1. خوک ها خوش شانسی می آورند!

این مورد به خصوص در چین محبوبیت دارد و طبق فال چینی سال ۲۰۱۹ سال خوک بود. با این حال، نه تنها چینی ها نماد یک خوک را خوش شانس می دانند، بلکه بسیاری از این نظر برای حیوان احترام زیادی قائل هستند. همچنین شایعه ای که در سراسر اروپا به خصوص در میان مردم شمالی وجود دارد این است که شما می توانید با کمک نماد خوک ثروتمند شوید. به هر حال، این حیوانات چاق کوچک از ابتدا نماد ثروت بوده اند.

  1. ماهی قرمز

ماهی قرمز در همه جا سمبل خوش یمنی است. ماجرای صید ماهی قرمز توسط ماهیگیر را همه می دانند که در ازای رها کردن آن، سه آرزوی مرد را برآورده می کند. اگرچه بسیاری سعی کرده اند ماهی قرمزی را به امید رسیدن به سه آرزوی خود صید کنند، اما همچنان یک نماد باقی مانده است. همچنین بودایی ها معتقدند ماهی قرمز نماد شادی، ثروت و سلامتی است.

  1. اژدها

اژدها بخش مهم دیگری از فرهنگ چینی است. این یکی از نمادهای خوش شانسی در طالع بینی آنهاست. به اژدهایان عظیم الجثه در رژه فکر کنید. همچنین چینی‌های باستان فکر می‌کردند که امپراتور از نوادگان مستقیم اژدها است. امروزه اژدها محافظت، قدرت و شانس را از خود ساطع می کند. گفتیم که کریکت در کارتون مولان نقش خوش شانسی دارد و اژدها هم همینطور.

  1. کفشدوزک

کفشدوزک یک حیوان خوش شانس محبوب در سراسر جهان است. در هر فرهنگی معنای منحصر به فردی دارد، اما توانایی آن برای خوش شانسی گسترده است. طبق قصه‌ها، اگر کفشدوزکی روی شما فرود آمد، نباید تکان بخورید و نقطه‌های مشکی روی حیوان را شمارش کنید. تعداد نقاط نشان دهنده ماه های خوش شانس است. افسانه دیگری می گوید که قبل از شمردن آنها باید آرزویی کرد. اما اگر به او صدمه بزنید، بدشانسی خواهید داشت.

  1. اسب تک شاخ

اسب شاخدار حیوانی عرفانی است که شاخ دارد اما نمی تواند مانند پگاسوس پرواز کند. البته اسب شاخدار موجودی زنده نیست، اما در بین کودکان و بزرگسالان محبوب است. به احتمال زیاد، قدرت جادویی که ما به آنها نسبت می دهیم در راز نهفته است. آیا می دانستید که اسب شاخدار حیوان ملی اسکاتلند است؟ اسکاتلندی ها معتقدند که این حیوان افسانه ای نماد وفاداری و رحمت است.

کلام آخر

در مطالب بالا با ۹ تا از حیواناتی مه نماد خوش شانسی در دنیا هستند آشنا شدید. البته همه چیز باز به اعتقاد و افکار شما کاربران بستگی دارد. امیدوارم از مطالب خوانده شده لذت ببرید اگه درباره این مطلب نظر دارید می‌توانید نظر خود را در فرم پایین ثیت کنید از این که با ما تا آخر این مطلب همراه بودید سپاس گذاریم. برای آشنایی با مطالب سرگرم کننده در اینجا کلیک کنید.

 

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

راز اهرام چندگانه مصری چیست

خواندن مطلب بعدی ←

مزایا و معایب کنسول‌های بازی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین