خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

چه گونه سند رسمی مالکیت وسیله نقلیه را تحویل بگیریم؟

چه گونه سند رسمی مالکیت وسیله نقلیه را تحویل بگیریم؟

‌برگ سبز خودرو “سند مالکیت” است و دیگر به هیچ عنوان احتیاجی نیست که اشخاص به دفتر اسناد برای سند زدن وسیله نقیله در دفترخانه مراجعه کنند؛ دعوا پایان یافت. پلیس راهور فراجا در روز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ اعلام کرد: بر پایه قانون برگ سبز وسیله نقلیه، سند رسمی به حساب می‌آید و ادعای مجمع سردفتران درباره‌ی معتبر نبودن برگ سبز را خلاف قانون اعلام کرد. بنابراین برگ سبز وسیله نقلیه همان سند رسمی و قابل قبول برای قانون است. در کل با در دست داشتن سند خودرو به مراکز دولتی مانند نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی این قابلیت را می‌دهید که نظم بالاتری را در رفت وآمد حکم‌ فرما کنند. خوب است شما نیز با ابعاد و جهات گوناگون سند خودرو مطلع شده و مفهوم آن را درک کنید. با توکا مگ همراه باشید. تا درمورد چه گونه سند رسمی مالکیت وسیله نقلیه را دریافت کنیم؟ اطلاعات کسب کنیم.

 

 

چطوری برای ماشین صفر سند قطعی بگیریم؟

شاید شما هم تا به الان قصد خرید خودروی خشک را داشته‌اید. بیشترین دلیل خرید این ماشین این است که احتیاجی نیست زیاد هزینه تعمیر آن کنیم. چون ماشین تازه تولید است و  نیاز به خرج الکی ندارد. اما از آنجایی که خودروی خشک قیمت بسیاری دارد، امکان  دارد مشتریان قصد خرید اقساطی آن را داشته‌باشند. هنگامی که خودرو به شکل قسطی خریداری شود، سند خودرو تا هنگام تسویه حساب کامل نزد شرکت باقیمانده و به شما داده نمی‌شود. اگر خودرو را به شکل نقدی خریداری کرده باشید بعد از پرداخت هزینه، سند قطعی برای شما آماده و تنظیم می‌شود.

سند قطعی برای خودرو کارکرده

حالا فکر کنید به هر دلیلی قصد خرید ماشین کارکرده دارید. در این وضع، نیز یا خرید نقدی را انتخاب می‌کنید یا خرید اقساطی. این عنوان بستگی به هزینه شما خواهد داشت. همان‌گونه که در قسمت خرید خودروی خشک گفتیم، اگر ماشین را قسطی بخرید، سند خودرو به شخص تحویل نشده و تا هنگام تسویه حساب در دفتر اسناد رسمی خواهد ماند. البته می‌توانید برای آرامش خاطر از قولنامه و گرفتن وکالت از فروشنده درخواست نمایید نمایید.

سند خودروی وارداتی

گاهی وقت‌ها پیش می‌آید اشخاص قصد داشته باشند ماشین وارداتی خریداری کنند. در چنین وضعی، باید برای سند زدن بار نامه‌ی خروج جنس را در اختیار داشته‌باشید. بعد از گرفتن مجوز خروج جنس پلاک و برگ سبز ماشین به شما تحویل داده می‌شود.

مدارک ملزوم برای انتقال سند قطعی خودرو

براساس قانون تازه انتقال سند خودرو ۱۴۰۳، مالک برای منتقل سند باید مدارک ذیل را همراه خود داشته باشد، شامل:

  • کارت سوخت
  • بیمه شخص ثالث
  • خلافی خودرو ، عوارض شهرداری و مالیات را باید پرداخت کرده باشد.

فروشنده هم باید مدارک را همراه با سند خودرو در مکان تعیین شده ارائه دهد. چنانچه خریدار یا فروشنده به هر دلیلی ، نتوانید حاضر باشید باید وکلایتان به جای شما حضور داشته باشند. در کل قابلیت انتقال سند ماشین بدون حضور مالک یا وکیل وی غیر ممکن است. با توجه به قانون تازه دیگر احتیاجی نیست که فروشنده و شخص به دفترخانه مراجعه کنند. همان سند قطعی داده شده از سمت نیروی انتظامی مناسب است. در ادامه بیشتر بحث خواهیم کرد.

سند قطعی، ثبت در دفاتر اسناد رسمی

بعد از آن که در مراکز شماره‌گذاری کارهای نقل و انتقال برگه سبز، کارت خودرو و پلاک خودرو را انجام دادید به یکی از دفاتر اسناد رسمی رجوع کرده و سند قطعی آماده می‌کنید. این عوال هم مثل موارد دیگر که مثل برای خرید ملک اقدام می‌کنید و سند را در دفترهای رسمی به اسم خریدار می‌کنید، است. به همراه مدارک مورد احتیاج از مدارک شناسایی گرفته تا برگه سبز جدید و … به یکی از شعبه‌های دفترهای اسناد رسمی رجوع کرده و کارهای پایانی نقل و انتقال تکمیلی سند را انجام می‌دهید.

کلام آخر

کاربران گرامی امیدواریم از خواندن این مقاله به نتیجه دلخواه خود رسیده باشید. چنانچه که شما به خواندن مطالب بیشتر در زمینه خودرو هستید در اینجا کلیک کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

برسی مشخصات فنی خودروی شاهین

خواندن مطلب بعدی ←

خودروی مناسب شهری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین