خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

نماد های خوش شانسی در جهان امروزی

نمادهای خوش شانسی در جهان امروزی

شاید در مورد نعل اسب و شبدر چهار برگ شنیده باشید، اما طلسم‌ و نمادهای خوش شانسی زیادی در جهان امروزی به جز این دو وجود دارند که یادگار فرهنگ‌هایی هستند که شاید امروز دیگر وجود نداشته باشند؛ اما همچنان انسان‌هایی هستند که این نمادها را به خاطر خوش شانسی و رفع بلا قبول دارند. همه می‌توانند خوش شانس باشند فقط کافی است چند بلوط با خود همراه داشته باشند یا کمی بامبو در محل کارشان مخفی کنند، این دست از تفکرات بسیار زیاد هستند و در هر فرهنگ چیزهای ویژه‌ای به عنوان سمبل شانس تعیین شده است که در ادامه شما را با چند مورد از نماد های خوش شانسی در جهان امروز آشنا می‌کنیم با مجله خبری توکا مگ همراه باشید.

نمادهای جالب خوش شانسی در جهان امروزی

  1. گربه شانس؛ مانکی نکو

عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

مجسمه‌های مانکی نکو (Maneki-neko) که یک پنجه خود را به سمت بالا گرفته است، دید افراد را به طرف خود خیره می‌کند، چه آن مکان یک رستوران باشد، چه یک اداره یا مغازه یا شاید یک معبد، اعتقاد بر این است که این گربه باعث خوش شانسی برای مالک مکان است. بحث‌های بسیاری درباره انواع گوناگون این تندیس وجود دارد، برای مثال گفته می‌شود آن‌هایی که پنجه دست چپشان به سمت بالا است معمولا مناسب قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌ها هستند و سبب افزایش کاسبی می‌شوند، در حالی که مجسمه‌هایی که پنجه راست‌شان بالا است، مناسب فروشگاه‌ها هستند و سلامتی می‌آورند. اما مسئله‌ای که همه به آن باور دارند این است که مجسمه گربه باعث خوش شانسی می‌شود. احتمال دارد این سمبل خوش شانسی را در فیلم یا کارتون‌ها هم مشاهده کرده باشید.

  1. بامبوی خوش شانسی

عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

بامبو در سمت شرق آسیا غذای خرس‌های پاندا است و الان در سراسر جهان برای دیزاین خانه‌ها به استفاده می‌شود، اما بامبوی خوش شانسی در واقع یک گیاه منحصر به فرد است.

بامبوی نواری «Dracaena braunii» بر پایه فرهنگ کشور چین، اگر به عنوان هدیه آغاز سال جدید به فردی هدیه شود، می‌تواند سبب خوش شانسی تمام سال فرد باشد.

اما از طرفی بر پایه همین بافکار اگر در سال ابتدایی گیاه از نابود شود، می‌تواند برای ۲۹ سال باعث بدشانسی شود. محافظت از این گیاهان خیلی ساده است. آن‌ها برای رشد، فقط به تابش مستقیم نور خورشید احتیاج دارند و هر دو هفته یا هر ماه یک بار آب دادن برایشان کفایت می‌کند.

  1. فلس ماهی کپور

فلس ماهی کپور، عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

در بعضی از کشورها مثل اسلواکی، لهستان، جمهوری چک، اتریش، آلمان و کرواسی، از فلس ماهی کپور در غذاهای سال نو استفاده می‌شود. حتی بعضی از خانواده‌ها یک کپور تازه صید می‌کنند و یه مدت زنده نگهداری می‌کنند تا کثیفی‌های ماهی کپور از بدنش بیرون برود و بعد از آن برای پختن غذای سال نو استفاده ‌می‌کنند. بعد از این که غذا آماده شد، همه پایین بشقاب‌های خود را مشاهده می‌کنند تا فلس کپور را شاید آنجا ببینند کنند. آن‌ها این فلس را در کیف پول خود نگه می‌دارند و امیدوارند تا عید کریسمس بعدی برای‌شان خوش شانسی به عمل بیایید.

  1. سوسک سرگین غلتان

عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

سوسک سرگین غلتان تاریخچه‌ای طویلی در ارتباط با خوش شانسی دارد. مصری‌های کهن باور داشتند همزمان با بالا رفتن خورشید در آسمان، این سوسک‌ها شروع به بالا رفتن از تپه‌های شنی کرده، این رابطه بعدها با یکی از خدایان مصری متصل شد، خدایی در ارتباط با خورشید و آفرینش که دارای یک شکل مثل یک سوسک است. اکنون از این سمبل به عنوان نمادی برای فراری شیطان و تحول و زندگی تازه استفاده می‌شود.

  1. مهره مار

عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

مهره مار یکی دیگر از سمبل‌های معروف خوش شانسی است که در کشورهای آسیایی و حتی ایران خودمان هم بابت باز شدن بخت، خوش شانسی و… استفاده می‌شود. مهره مار حاوی ترشحات درونی مار است که در سر مار قرارگرفته و وضعیتی قوی و سنگ مانند دارد. شکارچیان زیادی به‌ خصوص در هند مارها را به شکل زنده شکار می‌کنند و با بریدن سر مارها این مهره را خارج می‌کنند و با قیمت‌های گواگونی آن را می‌فروشند.

  1. قورباغه

عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

قورباغه در خیلی از فرهنگ‌ها سمبل رفاه، ثروت، دوستی و برکت است. در بعضی فرهنگ‌های دیگر این خوبان باروری را نمایش می‌دهد. فرهنگ بومی امریکایی در جنوب غربی ایالات متحده، قورباغه تیکه‌ای از چوب را در دهانش حمل می‌کند؛ چون سرخپوستان موهاوی باور دارند که قورباغه آتش را برای انسان آورد. در رومیان باستان، باور بر این بود که قورباغه خوش شانسی و خوشبختی به خانه‌ی انسان‌ها می‌آورد. بومیان استرالیا معتقدند که قورباغه‌ها رعد و برق و باران را آورده‌اند.

  1. هلال ماه

عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

هلال ماه یکی از قدرتمندترین سمبل خوش شانسی است. هلال به ویژه برای بچه‌های کوچک و مادرانشان خوش شانس است. در مصر باستان هلال ماه نماد ایسیس (الهه‌ی باروری) بود. این نماد در همه‌ی جهان پیش رفت و در آخر اگر همراه یک ستاره مشاهده شود به عنوان نماد بهشت معنی می‌شود. این موضوع به خصوص در دین اسلام خیلی مهم است.

  1. صلیب

عجیب‌ترین نماد خوش شانسی در جهان

 

صلیب به سمبلی از مسیحیت تعریف شده‌است، اما قرن‌ها قبل از میلاد مسیحیت نیز، یک نماد مذهبی و نماد خوش شانسی بود. پیغام مسیحیت به برخی از نقاط دنیا هرگز نرسیده‌است. در بیش‌تر دین‌های غیرمسیحی، صلیب نشان‌دهنده‌ی درخت حیات است. در بعضی از فرهنگ‌های باستانی، صلیب نماد یک نردبان است که به شخص در حال عبادت نیرو می‌دهد تا به خدا برسد.

کلام آخر

در بالا با چند مورد نمادهای معروف خوش شانسی در جهان امروزی آشنا شدید. اگرچه همه‌ی این‌گفته باز به باور و اعتقاد شما کاربران عزیز بستگی دارد که آیا باور می‌کنید. که این نمادها برای خوش شانسی است یا نه!! در پایان امیدوارم ازخواندن این مطلب لذت و اطلاعات کافی را به دست آورده‌باشید. اگر چنانچه به مطالب سرگرمی و بازی علاقه دارید می‌توانید. مجله ما را در دسته بازی و سرگرمی دنبال کنید و از مطالب جالب دیگر برخوردار باشید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

سوالات تست آی کیو

خواندن مطلب بعدی ←

بازی‌های ترسناک ۲۰۲۴

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین