خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

در زمستان فصلی بسیار سرد و هیجان‌انگیز احتمالا بخواهید به همراه دوستان یا خانواده تفریحات جذابی را پشت سر بگذرانید. مجله خبری توکا مگ چند تا از مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان را برای شما معرفی کرده تا در صورت تمایل برای رفتن و انجام دادن آن تفریح اقدام کنید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

در ادامه‌ی این مقاله لیستی از چند مکان برای شما آماده و تنظیم کرده‌ایم که مناسب تفریح در زمستان هستند. این مکان‌ها عبارتند از:

  1. مجموعه گردشگری توچال تهران

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

کمتر شخصی را می‌توانید پیدا کنید که اسم مجموعه گردشگری و پیست اسکی بین المللی توچال نشنیده باشد. در مجموعه تفریحی توچال تهران همه چیز برای تفریحات زمستانی آماده است و برای آغاز تفریحات، ابتدا به سمت بام تهرا ن حرکت کنید. مسیر تله‌کابین توچال از ولنجک و بام تهران آغاز می‌شود و اگر قصد اسکی سواری دارید، باید در ایستگاه ۷ تله‌کابین توقف کنید.

اگر اسکی را دوست ندارید یا خیلی در این ورزش مهارت ندارید و تنها می‌خواهید لذت و هیجان زمستانی را تجربه کنید، در همان ایستگاه ابتدایی سمت سورتمه توچال یا اسنوموبیل‌ها بروید. هنگامی هم که احساس خستگی و گرسنگی شدید کردید، به سراغ کافه‌ها و رستوران‌های این مجموعه بروید و خستگی را از بین ببرید.

  1. آبشار آبگرم در مشهد

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

روستای کلات یا کلات نادری در شمال مشهد، یکی از جاذبه‌های دیدنی مشهد در فصل زمستان می‌باشد و اگر از یک مشهدی بپرسید که تعطیلات زمستان کجا سفر کنیم احتمالاً شهر کلات را به شما توصیه می‌کند. آب و هوای این شهر در فصل زمستان حدودا معتدل است؛ اما ممکن است شب‌های سردی داشته‌باشد. همین‌طور آب و هوای کلات در دی‌ماه سرد است و خوب است مسافرت به این شهر را به بهمن و اسفند بیندازید.آبشار آبگرم یکی از تفریحات کلات است و اطراف آن منظره‌های قشنگ و جذاب دارد که چشم توریست‌ها را به خود جذب می‌کند.

  1. پیست اسکی پیام در آذربایجان شرقی

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

خاطرات زمستانی خیلی از ما با برف و برف‌بازی گذرانده شده. اگر از برف و برف‌بازی خاطره لذت بخشی دارید و می‌خواهید هیجان بالایی را در زمستان داشته باشید، باید به دنبال پیست‌های اسکی و مجموعه‌های تفریحی زمستانی بروید. ورزش‌های شگفت‌انگیز زمستانی طرفدارهای بسیاری دارد و در روزهای سرد سال پیست‌های اسکی پر از رفت وآمد است که برای گردش و ورزش به آنجا اقدام کرده‌اند. پیست اسکی پیام در نزدیکی شهر مرند (آذربایجان شرقی) یکی از مکان‌هایی است که می‌توانید برای تفریحاتی مانند اسکی و تیوپ سواری برگزینید و در آنجا هنگامه شادی را برای خود تشکیل دهید.

  1. روستای آهار تهران

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

اطراف شهر شلوغ وصنعتی تهران روستاها و مکان‌های دیدنی بسیاری وجود دارد که مبدل به تفرجگاه تهرانی‌ها یا اشخاصی شده‌است که به این شهر سفر می‌کنند. آهار یکی از روستاهایی است که در شمیرانات قصران واقع شده و آب ‌و هوای پاکیزه و مطلوبی دارد. این روستا همان‌گونه که در بهار، تابستان و پاییز تماشایی است، در زمستان پوششی از برف را به خود می‌گیرد و جذابیت طبیعت را به نحوه‌ی دیگری نمایش می‌دهد. روستای شکرآب، ایستگاه ییلاقی آهار، امامزاده طاهر و زاهد، آبشار شکرآب، قله قلعه دختر و قصر دخترک از جذابه‌های تماشایی این روستا به حساب می‌آید.

  1. کوه‌های مریخی چابهار

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

این مورد از جاذبه‌های تماشایی زمستانی ایران ویژه اشخاصی است که رابطه‌ی خوبی با برف و سرما ندارند و با دیدن نور آفتاب از پنجره و هوای مناسب بهاری نیرو می‌گیرند. آب و هوای چابهار و کوه‌های مریخی آن هم در دی ‌ماه مطلوب و بهاری می‌شود و به همین علت مناسب‌ترین فصل مشاهده از این کوه‌های خفن و حیرت انگیز، زمستان است. برای مشاهده شگفت‌انگیزترین مکان‌های طبیعی چابهار باید ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر از چابهار به سوی بندر گواتر طی کنید. کوه‌های شگفتی که به محض مشاهده آن‌ها فک می‌کنید در سیاره‌ی دیگری سفر کردید.

  1. پارک دلفین‌ها و مارینا پارک کیش

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

این گونه از جاذبه‌های ایران در زمستان هم ویژه اشخاصی است که از هوای سرد فراری هستند. اگر به دنبال مقصدی با آب ‌و هوای گرم یا مطلوب برای گردش در زمستان می‌گردید، یکی از مناسب‌ترین مقاصد مسافرت به جزیره کیش است.

گردش به کیش برای علاقمندانبه ورزش‌ها و تفریحات آبی بسیار می‌تواند هیجان‌انگیز باشد؛ چراکه مناسب‌ترین و بهترین ورزش‌های آبی را می‌توانید در این جزیره شگفت‌انگیز امتحان کنید. خوب است بدانید در فصل زمستان به هیچ عنوان سرمایی در کیش احساس نمی‌کنید، حتی می‌توان گفت این جزیره در فصل زمستان مناسب‌ترسن آب ‌و هوا را در اختیار دارد.

  1. دره ستارگان قشم

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

قشم یکی از جزایر دلنشین ایران است که سالانه توریست‌های فراوانی را به خود جلب می‌کند. این جزیره هم تفریحات آبی و هوایی جذابی دارد و یکی از مناسب‌ترین مقاصد مسافرت در فصل زمستان است؛ اما تفریحاتی که می‌خواهیم در قشم بازگو کنیم یک مجموعه تفریحات آبی نیست و دارای یک از عجیب‌ترین جذابه‌های ایران محسوب می‌شود.

دره ستارگان یکی از قشنگ‌ترین جاهای تماشایی قشم است که می‌توانید با اجاره کردن قایق خود را به آن برسانید. این منظره منحصربه ‌فرد بیش از ۲ میلیون سال تاریخ دارد که به خاطر فرسایش خاک، تندباد و رگبارهای فصلی به این صورت درآمده‌است.

  1. جزیره آشوراده و منطقه گمیشان

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

آیا تا کنون دریاچه‌ای به رنگ صورتی دیده‌اید.؟ پرنده‌های قو و درنای بلندقد را چطور؟ به مکانی زیبا و رؤیایی آمده‌اید که اسب‌های آزاد در آن جلب توجه می‌کنند.؟ اگر هیجان زده شدید همه این‌ها را از نزدیک دیدن کنید، زمستان امسال برای گردش به جزیره آشوراده و منطقه گمیشان استان گلستان مهیا کنید. و به تصور خود رنگ واقعیت اهدا کنید. کافی است اول به استان گلستان و بندر ترکمن سفر کنید و بعد از اسکله بندر ترکمن با قایق خود را به این جزیره شگفت انگیز برسانید.

  1. کال جنی طبس

زیبا ترین مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان

کال جنی طبس از خیلی از جهات شباهت بسیاری به دره ستارگان قشم دارد؛ با این فرق که در فصل زمستان امکان جاری شدن آب در کف دره کال جنی بالاتر است. کال جنی یا دره جنیان مکانی رمزآلود و عجیب در نزدیکی شهر طبس (خراسان جنوبی) است و ازآنجایی‌ که مردم بومی معتقد هستند این دره به خاطر صداهای نامعلوم محل استقرار اجنه و ارواح است، به آن لقب کال جنی داده‌اند. البته خیلی هم معتقد هستن که صداهای مرتبط به صدای اجنه به علت پیچیدن باد در حفره‌های این دره تشکیل می‌شود.

برای دیدن مکان‌های تفریحی مناسب در فصل تابستان در اینجا کلیک کنید.

کلام آخر

انسان در طول عمر خود احتیاج به گردش و تفریح و سفری دلنشین به همراهی کسانی که دوستشان دارد، دارد. این مقاله برخی مکان‌های تفریحی مناسب در فصل زمستان را برای شما بازگو کردیم. امیدواریم از خواند این وبلاگ اطلاعات و لذت کافی را برده‌باشید. اگر که به نوع از وبلاگ‌های گردشگری علاقه دارید ویسایت خبری ما را در دسته طبیعت و گردشگری دنبال کنید.

 

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

طرز تهیه فلافل آبادانی

خواندن مطلب بعدی ←

طرز تهیه زولبیا و بامیه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین