خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

سوالات تست آی کیو

سوالات تست آی کیو

امروز میخواهیم آی کیو شما را مورد آ زمایش قرار بدهیم چنانچه علاقه‌مند به شرکت در این ازمون هستید در کنار خود برگه را داشته‌باشید که تعداد  جواب‌های درست و تعداد جواب‌های غلط خود را در اختیار داشته‌باشید. در قسمت پایین ما ۱۰ سوالات تست آی کیو برای شما فراهم کرده‌ایم چنانچه کمتر از ۵ غلط داشته‌‌باشید آی کیو شما خیلی قوی است .با مجله خبری ما همراه باشید.

 

تست ای کیو براای تمام رده سنی

 

سوال۱

دامدار ۱۸ گاو دارد که از این ۱۸ گاو، به جز ۱۰ گاو بقیه گاو ها می میرند؛ اکنون دامدار چند گاو دارد؟

جواب: ۱۰

سوال۲

چند ماه ۲۹ روز دارد؟

جواب: سال ۱۲ ماه دارد و همه ماه‌ها ۲۹ روز را دارند.

سوال۳

پدر علی پنج پسر دارد؛ امیر علی، محمد علی، علی محمد، محمد امین، اسم پنجمین پسرچیست؟

جواب: علی

سوال۴

مریم دوازده جوراب سیاه و دوازده جوراب سفید در کمد خود دارد. در تاریکی کامل و بدون روشنایی جوراب ها، چند جوراب باید از کشو برداشته شود تا او مطمئن شود که یک جفت جوراب همرنگ برداشته است؟

جواب: ۳ عدد جوراب

سوال۵

دو سکه به شما می‌دهیم که مجموعش ۳۰ تومان می‌شود. اما یکی از آن‌ها نباید ۲۵ تومانی باشد. چطور ممکن است؟

جواب: یک ۲۵ تومانی و یک ۵ تومانی. به خاطر بیاورید (تنها یکی از آن‌ها) نباید ۲۵ تومانی باشد و همین گونه هست. یک سکه ۵ تومانی داریم. شما با عبارت ” یکی از آن‌ها نباید … ” گمراه شدید.

سوال ۶

ما به طور تصادفی از مردم می‌پرسیم که آیا دو فرزند دارند؟ بعد از اینکه چند نفر نه گفتند، شخصی را پیدا می‌کنیم که می‌گوید بله، من دو فرزند دارم!
از آن فرد می‌خواهیم که یکی از فرزندانش را به طور ناگهانی انتخاب کند و به ما جنسیت و زمانی که در آن به دنیا آمده است را بگوید.
فرد می‌گوید اولین فرزندش پسری به اسم امیر است که در روز سه شنبه متولد شده است. چقدر احتمال دارد که بچه دیگر او نیز پسر باشد؟

جواب: ۵۰ درصد امکان دارد که پسر باشد. در کل پسر یا دختر بودن فرزند دیگر بر جنسیت این بچه هیچ تاثیری ندارد و کلا مستقل است.

سوال۷

فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه ابتدایی ۶ شخص داخل اتوبوس می‌شوند، در ایستگاه دوم ۳ شخص بیرون می‌ روند و پنج شخص داخل می‌شوند. راننده چند سال دارد؟

جواب: سن شما سن راننده اتوبوس است؛ چون گفته ایم فرض کنید راننده اتوبوس هستید.

سوال۸

ده نفر در یک جزیره متروک فرود می‌آیند. در آن‌جا آن‌ها مقدار بسیاری نارگیل و یک میمون یافت می‌کنند. در روز اول آن‌ها شروع به جمع‌آوری نارگیل می‌کنند و همه را به صورت یک توده کنار هم  قرار می‌دهند. آن‌ها پس از کار در تمام روز تصمیم می‌گیرند که بخوابند و فردا صبح نارگیل‌ها را به ده سهم مساوی قسمت کنند.

‌در آن شب یکی از اشخاص گرسنه می‌شود و همین باعث بیداری او می‌شود و تصمیم می‌گیرد سریع‌تر قسمت خود را بردارد. بعد از تقسیم نارگیل‌ها میفهمد که اگر بخواهد نارگیل‌ها را به ۱۰ سهم برابر تقسیم کند یک نارگیل کم خواهد داشت. او هم‌چنین متوجه میمون شد که یک نارگیل در اختیار داشت. بنابراین او تلاش کرد نارگیل میمون را بگیرد تا بتواند نارگیل‌ها را به ۱۰ سهم برابر تقسیم کند. اما وقتی تلاش کرد که نارگیل را از میمون بگیرد، میمون با نارگیل به سر آن شخص زد و او مرد.

کمی بعد یک فرد گرسنه دیگر از خواب بیدار شد و تصمیم گرفت سهم خود را زودتر بردارد. در راه رسیدن به نارگیل‌ها بدن اولین شخص مرده را می‌بیند و از این ماجرا خوشحال شد چون اکنون یک نهم نارگیل‌ها به او می‌رسید. برای تقسیم نارگیل‌ها به نه سهم برابر، دوباره یک نارگیل کم آمد و این شخص هم تلاش کرد نارگیل کمی خون آلود میمون را بگیرد. میمون هم مثل قبل با نارگیل به سر آن شخص زد و او را کشت.

هر کدام از اشخاص باقی مانده یکی یکی همین کار را انجام می‌دهند، تا اینکه دهمین فردی که از خواب بیدار می‌شود، همه را مرده می‌بیند و کل نارگیل‌ها را برای خودش برمیدارد. بدون محاسبه نارگیل میمون، کم‌ترین تعداد نارگیل ممکن چقدر است؟

جواب: ۲۵۱۹ نارگیل؛ پاسخ کوچک‌ ترین ضریب مشترک اعداد ۱،۲،۳،۴،۵،۶،۷،۸،۹،۱۰ منهای ۱ می‌ باشد.
ک.م.م این ارقام ۲۵۲۰ می‌باشد که با کم شدن یک رقم از آن نتیجه می‌گیریم ۲۵۱۹ نارگیل از اول موجود بوده است.

سوال۹

سه جعبه وجود دارد. یکی با برچسب «آلو»، یکی دیگر با برچسب «زردآلو» و مورد آخر با برچسب «آلو و زرد آلو» است. شما میفهمید که همه آن‌ها به غلط برچسب گذاری شده‌اند.
چگونه می‌توان فقط با مشاهده محتویات یک جعبه برچسب گذاری دیگر جعبه ها را اصلاح کرد؟

جواب: محتوای جعبه آلو  و زرد آلو را مشاهده می کنیم زیرا این جعبه باید تنها دارای آلو و زرد آلو باشد.

سوال ۱۰

شما در حال قایقرانی در یک دریا در سمت شمال با سرعت ۷ مایل در ساعت هستید. آب هم با سرعت ۳ مایل در ساعت در سمت شمال جریان دارد. در صورتی که شما در حال حرکت هستید، یک صیاد ۱۴ مایل بالاتر از شما یکی از تورهای ماهی گیری خود را از دست می‌دهد. چه مدت طول می‌کشد که شما و تور با هم برخورد کنید؟

جواب: ۲ ساعت؛ سرعت جریان آب را نادیده می‌گیریم، زیرا سرعت تور ماهی گیری نیز مانند شما ۳ مایل در ساعت افزایش پیدا می‌کند. طی کردن چهارده مایل دو ساعت طول زمان می‌برد. (با سرعت هفت مایل در ساعت)

 

کلام آخر

کاربران امید وار به تمامی سوالات به درستی پاسخ داده باشید. مجله خبری مارا در زمینه بازی و سرگرمی دنبال کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

بهترین بازی دهه‌ شصتی‌ ها

خواندن مطلب بعدی ←

نماد های خوش شانسی در جهان امروزی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین