خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

راهنمای خرید خودروی خانوادگی

راهنمای خرید خودروی خانوادگی

ماشینی که برای رفت و آمد خانوادگی در نظر گرفته می‌شود با ماشین‌های دیگر فرق دارد. این خودروها باید ویژگی‌های مخصوص داشته باشند. کمپانی‌های خودروسازی با توجه به این عنوان، اقدام به تولید ماشین‌های خانوادگی کرده‌اند. یک خودرو خانوادگی، ماشینی معمولی و جادار است که می‌تواند بیشترین رفاه و امنیت را برای همه‌ی نفرات خانواده فراهم می‌کند. شاید شکل، رنگ و خصوصیات ظاهری ماشین‌های خانوادگی با هم فرق کنند اما چند مورد برای راهنمای خرید خودروی خانوادگی مشترک است.

توجه به بودجه

یکی از فاکتورهایی که قبل از خرید یک خودروی خانوادگی عالی و مناسب که باید آن را محاسبه کنید، هزینه شماست. شاسی بلندها ماشین‌های خانوادگی جادار و مناسبی هستند، اما ممکن است درمقایسه با سایر محصولات بازار، برای مثال ماشین‌های هاچبک، هزینه بیشتری داشته باشند. همین‌طور در برنامه‌ی خود باید  ارزش فروش، هزینه تعمیر و نگهداری، بیمه و مخارج مربوط به سوخت را هم درنظر بگیرید.

سن افراد خانواده

 

راهنمای خرید خودروی خانوادگی مناسب

 

سن افراد خانواده، مخصوصا فرزندان، یکی دیگر از نکات مهمی است که به وقت خرید مناسب‌ترین خودرو خانوادگی نباید آن را نادیده گرفت. فکر کنید جدیدا صاحب یک فرزند شده‌اید، باید به فکر روش‌های دیگری برای بالا بردن امنیت ماشین خود و بچه‌ی خود باشید؛ بنابراین نباید در خرید بهترین و ایمن‌ترین صندلی نوزاد، سستی کنید.

تعداد فرزندان

 

خرید خودروی مناسب خانواده

 

به خاطر داشته‌باشید که باید موقع خرید یک خودرو خانوادگی متناسب و کاربردی، تعداد نفرات خانواده را در نظر بگیرید. برای مثال اگر شما خانواده‌ای چهار نفره هستید که بر اساس همیشه حیوان خانگی خود را نیز به سفر می‌برید، فاکتور فضا برای شما اهمیت مخصوصی پیدا می‌کند. بنابراین خودرو متناسب شما ماشنی است که برای همه‌ی کیف‌ها، اسباب بازی کودکان و الزامات یک سفر دراز مدت فضای مناسب داشته باشد.

اگر در حال حاضر سه فرزند دارید و منتظر چهارمین نفر خانواده هستید، خرید یک ماشین خانوادگی پنج سرنشین برای شما کار بسیار اشتباهی است. اغلب اشخاصی که خانواده‌هایی بزرگ دارند یا به فکر بیشتر آن هستند، خوب است به فکر ماشینی شش الی هفت سرنشین باشند.

توجه به شرایط آب و هوایی

مکان زندگی و آب و هوا، مواردی است که به آسانی فراموش می‌شود. آب و هوای منطقه‌ای که در آن به سر می‌برید، اولویت‌های شما را برای خرید یک ماشین خانوادگی متناسب تغییر می‌دهد. اگر در محیط  بارانی یا برفی زندگی می‌کنید، مناسب‌ترین گزینه برای شما، ماشینی دارای سیستم AWD/4WD است.

وضعیت فنی خودرو

خانواده‌های دارای فرزند اغلب قسمت قابل توجهی از وقت خود را بیرون خانه سپری می‌کنند تا فرزندان را به مدرسه رسانده یا آن‌ها را به تفریح و گردش ببرند. حالا فرض کنید که در راه مدرسه، ماشین شما ناگهان خاموش و خراب شده و از حرکت باز می‌ماند. قطعا برای جلوگیری کردن از چنین وضعیت حساسی به یک انتخاب مطمئن، قابل اطمینان و امن احتیاج خواهید داشت. داشتن مهارت رانندگی روان و حرکت نرم ماشین هم باید مورد دقت قرار بگیرد.

راحتی صندلی ‌ها و کابین

رانندگی روان و راحت، کابین آرام و صندلی‌ خودرو نرم، سبب شادابی خانواده در هنگام مسافرت می‌شوند. آسودگی می‌تواند نقش بسزایی در تجربیات کلی شما در رانندگی داشته باشد.

فضای بار

اگر شما هوادار درجه یک سفر و گشت و گذار جاده‌ای هستید، باید به خودروی خانوادگی متناسب سفر فکر کنید. محیط بار در این ماشین‌ها به شدت مهم است. شاسی بلندها و مینی ون‌ها جادارترین ماشین‌ها در جاده هستند.

کلام آخر

باتوجه به مواردی که در بالا ذکر کردیم باید بگوییم جادار بودن خودرو و راحتی سرنشینان آن بسیار برای شما حائز اهمیت می‌باشد. توجه به نکات شما را در خرید خودروی مناسب برای خود و خانوادتان همیاری می‌کند. چرا که برای خرید این مدل خودروها ابتدا باید به تعداد اعضای خانواده و سپس به سن و وزن آن‌ها توجه کنید. توجه به این موارد سبب می‌شود تا یک خودروی مناسب برای خود در نظر بگیرید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

عجیب‌ترین راهکار برای جذاب کردن ماشین

خواندن مطلب بعدی ←

سن فرسودگی خودرو در سال ۱۴۰۳

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین