خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

خودروی مناسب شهری

خودروی مناسب شهری

در این وبلاگ سعی داریم چند خودروی مناسب شهری در کشورمان را معرفی کنیم . ماشین شهری را شاید بتوان خودرویی کوچک با استحام معمولی بیان کرد که لقب کامپکت کوچک می گیرد. خودروی شهری باید دارای مواردی خاص باشد تا برای تردد و رانندگی در شهر خوب باشد.
مصرف سوخت در تردد شهری اغلب بیشتر از جاده است. استفاده سوخت از نکاتی مهم برای انتخاب خودرو شهری متناسب می‌باشد.
تردد در شهر استهلاک ماشین را افزایش می‌دهد‌ و انتخاب خودرو با استهلاک  پایین صرفه جویی در قیمت‌هاست.
برای رانندگی آسان‌تر در خیابان‌های باریک بهتر است اندازه ماشین خیلی بزرگ نباشد و طراحی و مکان راننده به شکلی باشد تا به ماشین مسلط باشد. با وجود اندازه جمع و جور خودروهای شهری محیط بار و فضای مناسب سرنشینان می‌تواند ویژگی بزرگی به حساب آید.

پراید

خودروی مناسب برای شهر

 

این ماشین که در نسخه‌های گوناگون با گذشت سال‌ها عرضه شده‌است، مصرف سوختی کمی دارد و استهلاک آن پایین است. اندازه آن مناسب رانندگی شهری است و شعاع چرخش فرمان آن کمک می کند به آسانی در خیابان‌های باریک دور بزنید. سیستم فنربندی پراید روان است و دست اندازهای شهری را به آسانی پشت سر می‌گذارد. البته امنیت آن تاییده شده ‌نیست و  ازقدرت موتور پایینی برخوردار است.

تیبا

خودروی مناسب برای شهر

 

یک از خودروهای متناسب شهر است که پلت فرم مشابه‌ای با پراید و قطعات مشابه با پراید و ریو دارد. گونه‌ی هاچ بک آن با نام تیبا ۲ نیز به بازار تقدیم شده‌است. موتور این ماشین، تقویت شده موتور پراید با حجم ۱۵۰۰ سی سی با بیشترین قدرت ۸۷ اسب بخار است. سیستم تعلیق و ترمز شبیه خودروی ریو می‌باشد هرچند تضادهایی دارد. استفاده مخلوطی بنزین تیبا بین ۶.۵ تا ۷ لیتر بر کیلومتر است.

کوییک

خودروی مناسب برای شهر

 

مدل پیشرفته شده تیبا ۲ هاچ بک است که با فرق‌هایی در طراحی چراغ ها، کابین و افزودن روف ریل ها به بازار خودرو عرضه شده است. مدل اتوماتیک دارد و در نسخه فول آپشن هم قابل خرید بود. مشترکات فنی خیلی زیادی با تیبا و تیبا ۲ دارد و شاید بتوان بیان کرد همان تیبا ۲ است با اندکی تغییرات در شکل بدنه.

رنو ال ۹۰

خودروی مناسب برای شهر

 

تندر ۹۰ یا رنو لوگان که تا وقت تولیدش زیر لیسانس فرانسه در ایران عرضه می شد. علی رغم طراحی نچسب آن از نظرخصوصیات فنی و مونتاژ از خوب‌ترین رده قیمتی خودش بود. بعد ها مدل تندرپلاس هم با بهینه سازی های شکلی و فنی وارد بازار و عرضه شد. موترو ۱۶۰۰ سی سی با ۱۰۵ اسب بخار و کم مصرف که مصرف مخلوطی در نسخه دنده ای ۶.۹ لیتر در صد کیلومتر است. با انجام به وقت سرویس های دوره‌ای می تواند ماشینی بی مشکل برای مصرف دراز مدت باشد. فضای کابین و بار آن خیلی جادار و شعاع چرخش فرمان آن کم است تا در مصرف شهری ماشینی مناسب باشد.

پژو ۲۰۷i

خودروی مناسب برای شهر
Peugeot 207i

 

یکی از ماشین‌های محبوب و جذاب بازار پژو ۲۰۷ است که مدل بهینه سازی پژو ۲۰۶ است. این ماشین دارای طراحی ظاهری جذاب و آنتیک است و به عنوان ماشین متناسب شهری اندازه کوچک و جمع و جوری دارد. موتور آن ۱۶۰۰ سی سی با بیشترین توان ۱۱۰ اسب بخار و استفاده ترکیبی آن ۶.۶ لیتر در صد کیلومتر است.

رنو ساندرو

خودروی مناسب برای شهر

 

یکی از ماشین‌های مناسب شهری که مدل اتوماتیک نیز دارد. نکات فنی آن مثل به تندر۹۰ پلاس است و استحکام و کارایی بسیاری دارد. موتور آن مثل تندر است و استفاده ترکیبی آن ۶.۷ لیتر در صد کیلومتر است.

دنا پلاس توربو

خودروی مناسب برای شهر

 

از انتخاب‌های هیجان انگیز ماشین‌های شهری که به دلیل قدرت بسیار موتورش جذاب است. در دو مدل دنده ای و ۶ دنده اتوماتیک به بازار فرستاده شده‌است و مصرف ترکیبی ۷.۴ لیتر بر صد کیلومتر در مدل دنده ای و ۸.۱ لیتر بر صد کیلومتر در مدل اتوماتیک دارد. البته استهلاک آن به عنوان ماشین شهری بالاست.

تارا

خودروی مناسب برای شهر

 

تارا ماشینی که جدیدا به بازار ورود پیدا کرده است در کل روی پلت فرم پژو ۳۰۱ سوار است و تشابهات فنی و شکلی با آن نیز دارد. موتور آن ۱۶۰۰ سی سی است که حداکثر ۱۱۳ اسب بخار نیرو دارد. در دو مدل دنده‌ای و ۴ دنده اتوماتیک به بازار تولید و عرضه شده است و مصرف مدل دنده ای آن ۶.۷ لیتر بر صد کیلومتر می‌باشد. محیط کابین جادار و بخش بار قابل قبول لحاظ می‌شود.

کلام آخر

در کشور عزیزمان ایران به خصوص شهرهای پرجمعیت ما نیاز به ماشینی داریم که در درون شهر کار ما را راه بیاندازد. این خودرو را باید بر اساس اندازه و قیمت متناسب با بودجه خود مقایسه کنیم تا بهترین خودرو را برای استفاده درون شهری انجام دهیم.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

چه گونه سند رسمی مالکیت وسیله نقلیه را تحویل بگیریم؟

خواندن مطلب بعدی ←

عجیب‌ترین راهکار برای جذاب کردن ماشین

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین