خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا کدامند؟

خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا کدامند؟

همیشه در مورد فواید و مزیت‌های ورزش کردن می‌شنویم. برای همین احتمالا عجیب به نظر بیاید، اما ورزش کردن امکان دارد خیلی خطرناک باشد‌. خیلی از اشخاص اهل خطر کردن هستند، بنابراین ترجیح می‌دهند برای ورزش کردن به سمت ورزش‌های پر ریسک بروند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با چند مورد از خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا آشنا کنیم؛ ورزش‌هایی که برای انجام آن‌ها باید دلیر و شهامت بسیاری داشته‌باشید و همه‌ی خطرات و صدمه‌های احتمالی را به جان بخرید. با توکا مگ همراه باشید.

ورزش‌های پر خطر در جهان

خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا

این فهرست بر پایه سطح آسیب‌دیدگی ورزش‌کاران، تاثیر بلند مدت صدمه بر اشخاص و همین‌طور تلفات آن‌ها جمع آوری شده‌است. با وب سایت توکا مگ همراه باشید تا با خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا روبه رو شوید.

 لوژ خیابانی (Street Luge)

لوژ سواری در فهرست خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا قرار می‌گیرد، اما درجه پایینی نسبت به ورزش‌هایی که در ادامه می‌گوییم دارد. برای انجام این ورزش، اشخاص روی یک تخته‌ی چرخ‌دار یا لوژ دراز می‌کشند و از خیابان‌ها و تپه‌ها عبور می‌کنند. بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱، تعداد اشخاصی که در این ورزش خطرناک از دنیا رفتند و کشته شدند، ۲۵ نفر بوده است.

بازیکنان در مسابقات لوژ خیابانی و ورزشکارانی که به این ورزش سرگرم هستند، دچار لطمه‌های مهلکی می‌شوند، اما تعداد بسیاری از آن‌ها خوش‌شانس بوده‌اند و از این معرکه جان سالم به در برده‌اند

البته شاید علت نجات یافتن آن‌ها شانش نبوده و دلیل آن، استفاده از لباس‌های چرمی ویژه و کلاه ایمنی بوده است. با اینکه این ورزش در دسته خطرنا‌ک‌ترین ورزش‌های جهان قرار گرفته‌است، اما کم‌خطرترین ورزش این فهرست می‌باشد.

رهبر تشویق (Cheerleading)

در خیلی از کشورها ورزشی به اسم «ورزش هلهله‌چی‌ها» وجود دارد. یعنی همان اشخاصی می‌باشند که آن‌ها را در فیلم‌های هالیوودی بسیار دیده‌اید. احتمالا شما هم هلهله‌چی‌ها را در فیلم‌های جوان پسند آمریکایی دیده‌اید.

آن‌ها تیمی از تشویق‌کنندگان ورزش‌های گوناگون هستند که پیش از داخل شدن بازیکنان یک تیم ورزشی به زمین، با حرکات آکروبات، کارهای نمایشی انجام می‌دهند. به این اشخاص، رئیس تشویق یا هلهله‌چی گفته می‌شود.

این ورزش از خطرناک‌ترین ورزش‌های مدرسه‌های کشور آمریکا می‌باشد. شاید باورش دشوار باشد، اما سطح آسیب ‌دیدگی که افراد این رشته تحمل می‌کنند، از بازیکنان فوتبال هم زیادتر است.

یکی از اعضای تیم در هوا می‌پرد و در ارتفاع چند متریِ زمین قرار می‌گیرد. اگر در راه بازگشت به زمین، دیگر اعضای تیم در وقت مناسب او را نگیرند، لطمه شدیدی خواهد دید.

اسکی (Skiing)

خطرهای بسیار در راه ناهموار و پر پیچ و خم اسکی‌بازان در کوه‌های آغشته شده به برف تشیکل شده‌است. مواجه شدن با بهمن‌های سنگین، تصادف با درخت یا حتی یک اشتباه معمولی در راه اسکی امکان  دارد حادثه‌ی غیر قابل جبرانی را به وجود بیاورد.

احتمالا فکر می‌کنید یکی از دلایلی که اسکی جزء خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا است، سرمای زیاد هوا در راه اسکی‌سواری و گیر کردن اسکی‌بازان در کوه‌های برفی می‌باشد. اما خیلی از از مرگ‌هایی که در جربان اسکی کردن رخ می‌دهد، در مسیر‌های معمولی و آسان می‌باشد.

غواصی (Scuba Duving)

افزون بر اینکه در غواصی امکان خفه شدن در دریا وجود دارد، اتفاقات دیگری هم جان غواصان را به خطر می‌اندازد. این احتمال وجود دارد که کپسول یا تانک غواصی به مشکل بخورد یا وقتی که غواص زیر آب است، سرش به صخره یا سنگ برخورد کند. از کوسه‌ها و حیوانات وحشی در آب هم نمی‌توان چشم پوشی کرد.

همه‌ی این‌ها به‌خوبی بیانگر این است که چرا غواصی در فهرست خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا قرار گرفته‌است. در زیر آب، فشار متحول می‌شود و این جریان ممکن است سبب بیماری رفع فشار (DCS) در غواص شود.

بیماری رفع فشار نوعی بیماری است که در آن، بدن انسان پس از قرار گرفتن در یک محیط پرفشار و سپس ورود به محیط کم‌فشار، دچار آن می‌شود.

 گاوسواری (Bull Riding)

گاوسواری از گذشته در بین مردم بعضی از کشورها رسم بوده‌است. خطرات این حرفه در قدیم زیادتر از این دوره از زمان بوده، چون گاوسواران از لباس‌های ویژه و کلاه ایمنی استفاده نمی‌کردند و مورد حمله‌ی گاوهای وحشی قرار می‌گرفتند.

البته امروزخ بازهم استفاده از کلاه ایمنی جزء الزامات نمی‌باشد، اما با برسی کردن خطراتی که احتمال دارد شخص را تهدید جانی کند، آگاه می‌شویم که استفاده از آن برای حفظ برخی صدمات ضروری است.

چتربازی (Skidiving)

چتربازی‌ هم جزء خطرناک‌ترین رشته‌های ورزشی به حساب می‌آید حتی اگر دستور العمل های حفاظتی را مو به مو حفظ کنید باز هم ممکن است چترتان به هر علت باز نشود. اگر چتر نجات یدکی هم باز نشود، باید با زندگی خود خدافظی زیبایی داشته باشید. در غیر این صورت شاید روی سیم‌های برقی فرود بیایید و برق شمار بگیرد و خشک کند، یا اگر مقداری خوش شانس باشید. روی درختان فرود بیایید که در آن صورت بازهم امکان زخمی شدن وجود دارد.

مسابقات موتور و ماشین‌سواری (Racing)

مسابقات موتور یا ماشین‌سواری هم جزء ورزش‌های مرگبار هستند‌. فکر کنید که با این وسایل و با سرعت تقریبا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت با یک دیوار تصادف کنید. علاوه بر تصادف، آتش گرفتن موتور آن وسیله هم موجب می‌شود با مرگ مهلک وحشتناک یا آسیب خیلی شدید روبه رو شوید.

بوکس (Boxing)

کم‌تنرین صدمه‌ای که در ورزش بوکس به فرد وارد می‌شود، کبود شدن دور چشم و ورم کردن لب‌ها است. ضربه‌هایی که به گردن یا سر وارد می‌شود، می‌توانند موجب به مرگ فرد شوند. حتی اگر در طول مسابقات کسی لطمه نبیند، ضربه‌هایی که پی درد پی به سر وارد می‌شود، امکان دارد مرگ و حتی زمینه ورود بیماری‌های سخت و دشوار شود.

کوهنوردی (Mountainreeing)

کوهنوردی از آن گروه از ورزش‌های معروفی است که شاید توقع نداشتید آن را در لیست خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا ببینید. اما هر ساله، هزاران نفر در نقاط مختلف جهان در کوه‌ها آسیب می‌بینند منجر به مرگ کوهنوردان می‌شود پرت شدن از صخره‌ها و دره‌ها یا افتادن از کوه امکان دارد جان کوه‌نوردان را بگیرد. حتی این احتمال وجود دارد شما در حین کوهنوری گم شوید.

 

کلام آخر

کاربران عزیز ورزش‌های خطرناک گفته‌شده دربالا همان گونه که گفتیم خطرات زیادی را برای سلامتی به همراه دارد و لی برای ورود به دنیای خطرناک بعضی از رشته‌های ورزشی می‌بایست اول خوب فکرتان را بکنید و با یک تصمیم قاطع وارد همچین رشته‌های ورزشی شوید. چنانچه که از مطلاب قرار داده‌شده در اینج مجله لذت بردید و به مطالب سرگرم کننده علاقه دارید وب سایت ما را در دسته خبری ورزش و تناسب اندام دنبال کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

تاریخچه باشگاه استقلال

خواندن مطلب بعدی ←

رباط صلیبی زانو چه‌گونه آسیب می‌بیند؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین