خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

جاذبه ‌های گردشگری در اصفهان

جاذبه های گردشگری در اصفهان

اصفهان همان‌گونه که مشهور است آنقدر جاذبه‌ و زیبایی درون خود جای داده که گویی نصف جهان در آن شکل گرفته و راه رفتن در این شهر باستانی چیزی از سفر به تاریخ ایران کم ندارد. آشنایی با آثار باستانی اصفهان به گردشگران این شهر دیدنی کمک می‌کند تا از تماشای مناطق اصلی آن جا نمانند. با توکا مگ همراه باشید تا جاذبه ‌های گردشگری در اصفهان را برای شما شرح دهیم.

فهرستی از جاذبه ‌های گردشگری در اصفهان

در ادامه می‌خواهیم شما را با چند مورد از کاخ‌های معروف اصفهان آشنا کنیم:

کاخ های معروف اصفهان | بهترین جاذبه‌ های گردشگری در شهر اصفهان

اصفهان در دوره‌های باستانی گوناگونی، پایتخت سلسه‌های گوناگون در ایران بوده و همین سبب شده تا کاخ‌های شکوهمندی در دوره‌های گوناگون در این شهر احداث شود. اما از بین آن‌ها، سه کاخ از بقیه مشهورتر هستند و به اصلی‌ترین جاذبه‌های اصفهان شناخته می‌شوند. در ادامه این سه کاخ را که از جاذبه‌های باستانی اصفهان نیز به حساب می‌آید برای شما معرفی می‌کنیم.

کاخ عالی قاپو اصفهان | بنایی قابل توجه در نقش جهان

قشنگ‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان-

کاخ عالی قاپو یکی از مآثار معماری خفن ایران مواجه هستید. این کاخ در ضلع غربی میدان امام (نقش جهان) واقع شده و یکی از کاخ‌های زمان صفویه است. کاخ عالی قاپو کاخی از سری باستانی نقش جهان به شمار می‌رود که اسمش در ردیف آثار ایران در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است. این عمارت یکی از زیبا‌ترین جاذبه‌های تماشایی اصفهان می‌باشد. این کاخ ۳۶ متر ارتفاع با ۶ طبقه می‌باشد. گچ‌بری‌ها و نقاشی‌های میناتوری این کاخ یونیک هستند و با وجود ناسازگاری روزگار، هنوز پا برجا مانده‌است. از نکات خیلی مهم درباره کاخ عالی قاپو این است که از ایوان این کاخ می‌توانید چشم‌انداز جذابی را از میدان نقش جهان تماشا کنید.

کاخ چهلستون اصفهان | مجموعه‌ای جذاب از هنر نگارگری

قشنگ‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان-

کاخ چهلستون و نقاشی‌های بی‌نظیرش را تماشا کرده‌اید؟ مشاهده انعکاس عکس خود در آینه‌کاری خفن این کاخ را چطور؟ این کاخ شگفت انگیز از جاذبه‌های تماشایی اصفهان می‌باشد که در زمان شاه عباس اول و شاه عباس دوم صفوی در اصفهان بنا شده و در بین باغی خرم و پهناور واقع شده‌است. نقاشی‌ها، نگارگری‌ها و آینه‌کاری‌های این کاخ خیلی جذاب و تماشایی هستند و گنجینه‌ای از نسخ خطی قرن چهارم هجری قمری و آثار سلسله‌ی صفوی نیز در وجود دارد.باغی که کاخ چهلستون در آن قرار گرفته است، از بهترین باغ‌های ساخته شده در دوران صفویه به شمار می‌رود و یکی از ۹ باغ ایرانی موجود در لیست میراث جهانی یونسکو می‌باشد.

میدان نقش جهان | مرکز اصفهان

قشنگ‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان-

در اصفهان، حدودا تمام مسیرها به میدان نقش جهان، خاتمه پیدا می‌کند. میدانی عظیم با حال و هوایی باستانی و ویژه که معماری آن بسیار جذاب و گیرا می‌باشد. این میدان یکی از منحصر به فردترین جذابه تماشایی اصفهان به حساب می‌آید. اسم میدان نقش جهان در لیست جهانی یونسکو تثبیت شده و یکی از میدان‌های عظیم جهان می‌یاشد. نقش جهان برای خودش یک جهان دیگ می‌باشد. با رفتن در این میدان می‌توانید خرید کنید، از کالسکه‌سواری استفاده کنید، عکس‌های قشنگ بیندازید و در یکی از کافه‌های آن قهوه‌ای نوش جان کنید.

مسجد امام اصفهان | الگوی مساجد ایرانی

قشنگ‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان-

مسجد امام، یکی از مشهورترین جاذبه ‌های تماشایی اصفهان و آثاری با ارزش از زمان حکومت صفویان است که سالانه توریست‌های ایرانی و خارجی فراوانی از آن دیدن می‌کنند. این بنا، نماینده‌ای همه‌ی عیار از حرفه قرن‌ها مسجدسازی در ایران می‌باشد و خیلی از مساجد ایرانی با الگوی این مسجد، بنا شده‌است. این مسجد در سال ۱۳۱۰ به عنوان یکی از بناهای ملی ایران ثبت شد و قسمتی از مجموعه میراث جهانی نقش جهان هم به حساب می‌آید.

موزه و کلیسای وانک | دیر آمنا پرگیچ مقدس

قشنگ‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان-

کلیسای وانک، یکی از ۱۳ کلیسای اصفهان و عظیم‌ترین کلیسای شهر به حساب می‌آید. تریکب سبک معماری، هنر ایرانی و ارمنی در این کلیسا جلوه‌ای ویژه‌ای دارد و شاید به همین علت است که وانک به عنوان یکی از قشنگ‌ترین کلیساهای ایران محسوب می‌شود. نقاشی‌های روی دیوارهای کلیسا خیلی جذاب و چشمگیر هستند و هر یک قصه‌ی مذهبی و باستانی را بازگو می‌کنند. وانک در ناحیه جلفا قرار دارد و با اسم دیر آمنا پرگیچ مقدس هم معروف می‌باشد.

سی و سه پل اصفهان | نماد اصفهان

سی و سه پل یکی از معروف‌ترین مکان‌های باستانی اصفهان است که بعضی اوقات از آن به عنوان نماد باستانی اصفهان هم شناخته می‌شود. این پل یکی از مراکز تفریحی و معروف شهر می‌باشد و غروب‌های خیلی قشنگی را روی آن می‌توان تماشا کرد. سی و سه پل در زمان صفویان اداث شد و از عمر آن، بیشتر از چهار قرن می‌گذرد. این بنا با شماره ۱۱۰ در لیست آثار ملی ایران به قلم درآمده.

پل خواجو اصفهان | با کاشی‌کاری‌هایی شگفت انگیز

قشنگ‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان-

پل خواجو، قشنگ‌ترین پل اصفهان و زاینده رود می‌باشد. پیاده روی روی این پل، از قدیم یکی از تفریحات مردم بوده و اغلب اشخاصی که به شهر اصفهان آمده‌اند؛ با آن خاطره دارند. پل خواجو به حکم شاه عباس دوم به وسیله حسن بیک بنا در شرق سی و سه پل احداث شد و اهمیت باستانی بسیار دارد. سرتاسر پل خواجو، دارای معماری و کاشی‌کاری‌هایی شگفت‌انگیز که جذابیت آن را دو برابر کرده‌اند. این پل به علت رمز و رازهایش هم معروف می‌باشد و وجود نشانه‌های عجیب و غریب، پیدایش قبرهای مرموز در کناره‌ی آن از نمونه این رمز و رازها به شمار می‌رود. اسم پل خواجو در سال ۱۳۱۰ در لیست آثار ملی ایران به قلم درآمد.

خانه ملک التجار اصفهان | خانه انگورستان

قشنگ‌ترین جاذبه های گردشگری اصفهان-

خانه ملک التجار یا خانه انگورستان، یکی از خانه‌های مشهور باستانی و جاذبه‌های دیدنی اصفهان می‌باشد که قدمتش به دوره سلسله قاجار بر می‌گردد. گچ‌بری‌ها و خاتم‌کاری‌های خانه امین التجار در کنار آیینه‌کاری و شیشه‌های رنگی این عمارت، جلوه شگفت‌انگیزی به آن هدیه کرده‌است. این خانه، برای یک تاجر مشهور بوده و خانه‌ی آن در کل، دو طبقه و ۱۴ اتاق دارد.

کلام آخر

کاربران عزیز امیدوارین از خواندن این مطلب اطلاعات و لذت کافی برده ‌باشید. در اصفهان جاذبه‌های گردشگری فراوانی وجود دارد که ما چندی از مهم‌ترین و مشهور ترین ان‌ها را برای شما باز گو کردیم. اگر چه شما به این مطالب علاقمند هستید وب سایت خبری مارا در دسته‌ی طبیعت و گردشگری دنبال کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

جاذبه‌های گردشگری چابهار

خواندن مطلب بعدی ←

بهترین بنادر ایران برای سفر کدام است؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین