خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

تعبیر خواب عقرب

تعبیر خواب عقرب

تعبیر خواب عقرب

دیدن خواب عقرب ممکن است نشانه‌های مختلفی داشته باشد و تعبیرش بستگی به جزئیات و احساسات شما در خواب دارد. عقرب‌ها جزء حیوانات خطرناک و عرفانی می‌باشد و قرن‌ها از نماد عقرب توسط انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و معبران زیادی برای در فرهنگ‌های مختلف به تفسیر مفهوم خواب عقرب پرداخته‌اند. تعبیر خواب عقرب به طور کلی نشان‌دهنده خطر، تهدید، قدرت و احساساتی که شما را ناراحت کند می‌باشد و برخی از خواب‌ها ممکن است در زندگی بیداری تاثیراتی داشته باشد و اگر علاقه دارید که تعبیر خواب عقرب را بدانید با ما همراه باشید.

 

تعبیر خواب عقرب بر اساس گفته‌های معبران و دانایان

 

امام صادق درباره تعبیر خواب عقرب اینگونه میفرمایند:

امام صادق خواب عقرب را به سه صورت تعبیر کرده است:

  • صورت اول: وجود یک دشمن و بدخواه در زندگی شما
  • صورت دوم: هشدار از یک فرد حسود که تمام رازهای شما را می‌داند و در یک جا و مکان به شما ضربه بدی می‌زند.
  • صورت سوم: نشانه از سخن چینی و فضولی می‌دهد که می‌تواند صفتی از شما یا فردی در اطراف شما باشد.

 

حضرت یوسف درباره تعبیر خواب عقرب اینگونه می‌فرمایند:

از نظر حضرت یوسف دیدن خواب عقرب خوشایند نیست و نشانه از یک دشمن حیله‌گر و بد ذات است که به شما ضربه بدی می‌زند و مراقب باشید تا از سمت چنین شخصی ضربه نخورید.

 

محمد ابن سیرین درباره تعبیر خواب عقرب اینگونه می‌فرمایند:

ابن سیرین معتقد است که خواب عقرب نشان‌دهنده قدرت و دشمنی ناتوان و ضعیف است.

نیش زدن عقرب: اگر در خواب خود دیدید که عقرب شما را نیش می‌زند تعبیرش این است که از طرف دشمن، حرف کنایه دار و سنگینی به شما زده می‌شود و دل شما را آزرده و ناراحت می‌کند.

درآمدن عقرب از پیشانی: اگر در رویا دیدید که عقربی از پیشانی شما بیرون آمد نشانه بر این دارد که به سختی و دشواری زیادی گرفتار می‌شوید.

آویزان بودن عقرب: اگر در خواب دیدید که عقرب بر جایی  تار زده و آویزان است بدانید که از یک آدم بزرگ مو دارای مقام یک زیان و ضرر می‌رسد.

 

کارل گوستاو یونگ درباره تعبیر خواب عقرب اینگونه می‌گوید:

کارل گوستاو یونگ تعبیر خواب عقرب به طور کلی به معنی اتفاقات بد و ناگوار، افکار منفی، سمی و تلخ، سخنان بد و دردناک می‌باشد که یا خودتان در این وضعیت قرار می‌گیرید یا باعث می‌شوید کسی در این حالات قرار گیرد.

تعبیر دیگر این است که عقرب نمادی از مرگ، حیات و تولید مجدد می‌باشد. درواقع احساس می‌کنید که باید اتفاقات بد گذشته را کنار بگذارید و برای شروع یک زندگی نو و خوشایند خود را آماده کنید.

 

آنلی بیتون درباره تعبیر خواب عقرب اینگونه می‌گوید:

از نظر آنلی بیتون خواب عقرب به معنای دوست و آشنا خطرناک و ریاکار است که در فرصتی مناسب به شما ضربه خواهند زد.

 

تعبیر خواب عقرب بر اساس موضوعات آن

تعبیر خواب به زمان، احساسات و شرایطی که در آن وجود دارید بستگی دارد و به طور کلی دیدن خواب عقرب نشان‌دهنده ارتباط شما با دیگران است که می‌تواند دوشمنان شما باشند که خطرتات زیادی برای شما خواهند درست می‌کنند.

تعبیر خواب عقرب بر اساس موضوعات آن

تعبیر خواب عقرب بزرگ:

اگر در خواب عقرب بزرگی را دیدید به معنای این است که شما تصمیماتی به اجبار در زندگی خود می‌گیرید که بر زندگی شما خیلی تاثیر می‌گذارد و باید دربرابر اتفاقات زندگی شتاب زده عمل نکنید و محتاط باشید.

 

تعبیر خواب عقرب سیاه:

دیدن خواب عقرب سیاه نشانه بدشانسی و بد بیاری است. ممکن است در انجام کاری با شکست مواجه شوید و بهترین کار این است که چنوقتی دست از آن کار بکشید و در صورتی که تصمیم درست و منطقی بگیرید زمان این بدشانسی طولانی نخواهد بود.

 

تعبیر خواب خوردن عقرب:

تعبیر خوردن عقرب نشانه‌ی عشقی است که به زندگی شما وارد می‌شود و در زندگی شما تعییر و تحولات زیادی رخ می‌دهد. این عشق ممکن است عشق به خانواده، دوستان، خویشاوندان و فردی باشد که برای آن احترام قائل شوید.

 

تعبیر خواب ترس از عقرب:

اگر در خواب خود از عقرب ترسیدید معنی این خواب این است که یکی از آشنایان به شما ضربه‌ای می‌زند و در حق شما خیانت می‌کند و خطری زندگی شما را تهدید می‌کند و یا عدم آمادگی در برابر و چالش‌ها و مشکلات زندگی را نشلن می‌دهد

 

تعبیر خواب عقرب مرده:

این خواب با موضوعی که برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است رابطه مستقیم دارد و نشان‌دهنده،  بخت، خوشحالی و اقبال است که در آخر به خواسته خود می‌رسید. ممکن است نشانگر این باشد که خطر و تهدیدی از سر شما رفع شده و پایان دوره سخت زندگی شماست.

 

تعبیر خواب عقرب زرد:

اگر این خواب را دیدید، خواب خوبی است و به نشانه سودعظیمی است که به دست می‌آورید و به ثروت و دارایی زیادی که منتظرش بودید می‌رسید.

 

تعبیر خواب عقرب داخل آب:

اگر در خواب عقربی را در آب دیدید که گیر افتاده به معنای آن است که شما تلاش می‌کنید برای رهایی از شرایط دردناک و سخت و این خواب به شما اعتماد به نفس کافی را برای حل مشکلات می‎‌دهد.

 

تعبیر خواب گرفتن عقرب:

اگر در خواب خود دیدید که عقربی را گیر انداختید و آن را گرفتید ممکن است هشداری باشد برای شما که مرتکب گناهی یا اشتباهی در زندگی واقعیتان شدید و این خواب تلنگری است که از کار اشتباه خود دست بکشید.

 

تعبیر خواب عقرب بر اساس رنگ

عقرب سیاه: فریب، انرژی منفی و تاریکی

عقرب سفید: وجود آرامش، انرژی مثبت و امید در زندگی

عقرب قرمز: اشوب، توطئه چینی، فریب و خطر از جانب دوست و آشنایان

عقرب زرد: پول، قدرت، شهرت

عقرب قهوه‌ای: نگرانی، خطرات پنهان و شکاف در روابط

 

امیدوارم این مطالب برایتان مفید باشد.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

برای داشتن یک خواب راحت چیکار کنیم؟

خواندن مطلب بعدی ←

انواع ویتامین‌ها + خواص و نقش ویتامین‌ها در بدن؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین