خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

تعبیر خواب دشمن

تعبیر خواب دشمن

تعبیر خواب دشمن

دیدن خواب دشمن به طور کلی نشانه‌ی خوبی برای آینده ندارد ولی در کل بعدهای زیادی دارد که ما در این مقاله قصد داریم تعابیری دقیق از نظر معبران اسلامی و غربی بگوییم . با ما همراه باشید.

تعبیر خواب دشمن از نظر معبران و دانایان

 

تعبیر خواب دشمن از نظر حضرت یوسف

حضرت یوسف درباره خواب دشمن اینگونه می‌گوید که دیدن این خواب نشانه بر به وجود آمدن موانعی برای رسیدن به اهداف و آرزوهای شماست که می‌تواند این موانع یک شخص باشد یا یک موقعیت.

جنگیدن و مبارزه در خواب با دشمن: به وجود آمدن مشکل و چالش در زندگی

دشمن شما را در خواب شکست می‌دهد: نشانه شکست شما در برابر مشکلات و سختی‌های زندگی

دشمن شما را در خواب میکشد: اگر در خواب دیدید که دشمن شما را می‌کشد نشان می‌دهد که شما در برابر مشکلات و موانع پیروز می‌شوید.

 

تعبیر خواب دشمن از نظر ابن سیرین

این معبر دیدن خواب دشمن را به دوصورت تعبیر کرده:

 • اگر در خواب دیدید که دشمن به شما حمله کرده و درحال جنگیدن با شما است و شما را زخمی کرده این نشانه این است که در زندگی دچار مشکل و موانعی می‌شوید و به مصیبت بزرگی گرفتار خواهید شد . این خواب به شما می‌گوید که توبه و استغفار کنید و خود در برابر صدمه‌ها و بلاها حفاظت کنید و صدقه دهید.

 

 • اگر دیدید که با دشمن در خواب درگیر شدید و دارید با آن مبارزه می‌کنید نشانه این است که شما در برابر مشکلات و موانع زندگی سربلند بیرون می‌آیید.

 

 • صحبت کردن با دشمن در خواب نشانه این است که شما در زندگی واقعی با دشمن خود اختلاف و نزاع رخ می‌دهد.

 

 • شکست خوردن از دشمن در خواب نشانه بر این دارد که شما نمی‌توانید در برابر مشکلات زندگی پیروز شوید و به آن‌ها غلبه کنید. و این شکست می‌تواند در زندگی واقعی شما در برابر دشمنانتان باشد.

 

 • شکست دادن دشمن یا کشتن آن در خواب نشان می‌دهد که شما می‌توانید با مشکلات و موانع روبه رو شوید و به آن‌ها غلبه کنید.

 

تعبیر خواب دشمن از نظر امام صادق (ع)

این بزرگوار درباره دیدن خواب دشمن سه تعبیر گفته است:

 • تعبیر اول: نشانه انسداد و بستگی دارد یعنی که شما در کاری یا هرچیز دیگر به مشکل و بستگی می‌خورید و بخاطر موانعی که بر سر راه شما قرار می‌گیرد نمیتوانید آن کار را به پایان برسانید و اگر اخیرا دست به هرکاری می‌زنید نشدنی است یا به مشکل میخورید از آن کار دست بردارید به صلاح شما نیست.

 

 • تعبیر دوم: نشان‌دهنده یک غم و اندوه می‌باشد که ممکن است در آینده غمگین و ناراحت باشید.

 

 • تعبیر سوم: می‌تواند نشانگر ضرر و زیان در کار یا در مورد مسائل مالی باشد و در کار خود محتاط باشید و از ریسک کردن فاصله بگیرید.

 

تعبیر خواب دشمن از نظرجابر مغربی

اگر در خواب دیدید که بی دلیل و بی علت به دشمنی با مردم و اطرافیان خود پرداختید، تعبیر این خواب این است که اطرافیان شما دلتان را می‌شکند و یا با نیش یا کنایه شما را ناراحت می‌کند و ممکن است آن فرد نداند که شما را غمگین و ناراحت کرده است.

 

تعبیر خواب دشمن از نظر منوچهر مطیعی تهرانی:

این معبر دیدن خواب دشمن را به سه صورت تعبیر کرده است:

 • اگر در عالم رویا کسی را دشمن حس کردید، نشانه بر این است که یک دوست و همدم به سمت شما می‌آید.

 

 • اگر از نزدیک شدن فردی در خواب ترس و اظطراب داشتید، تعبیرش شادی و خوشحالی وصف ناپذیز است که در زندگی شما رخ می‌دهد.

 

 • اگر در خواب دیدید که با کسی به دشمنی می‌پردازید نشانگر این است که در دنیای واقعی احساس خوبی نسبت به یکی دارید و آن فرد برای شما باارزش است.

 

تعبیر خواب از نظر آنلی بیتون:

 • شکست دادن دشمن در خواب: اگر در خواب دیدید که دشمن خود را شکست دادید این نشانه خوبی است یعنی از بلا و خطر به دور هستید و یا رفع بلا شدید.

 

 • درگیری با دشمن در خواب: اگر در خواب دیدید که با دشمن درگیر شدید و درحال جنگیدن هستید نشانه بر این دارد که خطری شما را تهدید می‌‌کند و بهتر است بیشتر مراقب باشید و محتاط تر عمل کنید.

 

تعبیر خواب دشمن از نظر لوک اویتنهاو:

 • اگر با کسی در خواب دشمن شدید، دو تعبیر دارد: یا تعبیر همچین خوابی صلح و دوستی می‌باشد. شاید با همان شخص در خواب یا با کسی که در زندگی واقعی دشمن هستید و مدت‌هاست قهر هستید با آن آشتی خواهید کرد.

 

 • تعبیر دوم: اگر در خواب دیدید که با کسی دشمن شدید و خصومتی دارد یعنی در آینده همه مشکلات و موانع در کار یا زندگی شما حل خواهد شد.

 

تعبیر خواب دشمن بر اساس موضوعات مختلف

 • تعبیر خواب دشمن زن: دیدن خواب دشمنی از جنس مؤنث باید به ویژگی‌های ظاهری آن دقت کنید.

تعبیر اول: اگر در خواب دیدید که یک دختر با چهره‌ای زیبا و دلنشین به شما نزدیک می‌شود. این خواب نشانه به ورود یک شخص به ظاهر زیبا و جذاب اما فریبنده به زندگی شماست که خبر از این می‌دهد اگر دلباخته شده‌اید حتما دردسرهای زیادی را تجربه می‌کنید

تعبیر دوم: اگر در خواب همسر خود را دیدید که در نقش دشمن شما بوده، نشان بر این دارد که شما سعی دارید اختلافات و مشکلاتی که در زندگی شما به وجود آمده را حل کنید و شدت این اختلافات بسیار بالاست و ممکن است شما نتوانید به آسانی از آن‌ها رد شوید.

 

 • تعبیر خواب بخشیدن دشمن: اگر در خواب دیدید که دشمن شما با حالتی شرمساز برای طلب بخشش و حلالیت به سوی شما می‌آید نشانه بر این دارد که با شخصی که قهر بودید به زودی صلح و دوستی می‌کنید و کینه‌ها را کنار می‌گذارید و مجدد با یکدیگر طرح دوستی می‌ریزید. این خواب می‌تواند برای شما پیام‌آور هم باشد که بهتر است دید خود را نسبت به بقیه خوب کنید و آن‌ها را با عیب و بدی‌هایشان دوست بدارید و بدانید که هیچکس بدون عیب و نقص نیست.

 

 • تعبیر خواب گریه کردن دشمن: اگر در خوابتان دیدید که دشمن شما درحال گریه و زاری است، نشانه بر این دارد که شما به زودی به پیروزی بزرگ و بی‌قید و شرط می‌رسید و بر مشکلات و موانع زندگی غلبه می‌کنید.

 

 • تعبیر خواب رفتن به خانه دشمن: اگر خوابی دیدید که مقابل یا داخل خانه دشمن بودید، این خواب تعبیرش این است که با شخصی ممکن است دعواهایتان بالا بگیرد و موجب درگیری‌های و جدل شود.

 

 • تعبیر خواب فرار از دشمن:  اگر در خواب دیدید که از دشمن فرار کردید نشانه خوبی است. بر تمامی مشکلات و بدخواهان پیروز خواهید شد و گردونه روزگار به کام شما می‌گردد.

 

امیدوارم این مطالب برای شما مفید باشد.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

تعبیر خواب سگ

خواندن مطلب بعدی ←

تاریخچه شرکت اپل

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین