خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

تاریخچه کمپانی DC

تاریخچه کمپانی DC

جای تردید نیست که انتشارات DC یکی از بهترین ناشران دنیای کمیک و از معروف‌ترین برندهای جهان سرگرمی است. با در دست داشتن شخصیت‌هایی معروفی مانند سوپرمن، بتمن، واندرووومن و فلش، مردم تمام دنیا می‌دانند که کلمه DC هم معنی با ابرقهرمانان و قصه‌های آن‌ها قرار می‌گیرد. در این مطلب می‌خواهیم درباره تاریخچه کمپانی DC صحبت کنیم. با مجله خبری توکا مگ همراه باشید.

تاریخچه کمپانی دی سی (DC)

احتمالا شما هم جزو آن گروه از مخاطبان باشید که نمی‌دانید این کلمه دو حرفی، خلاصه چه عبارتی است. نکته تعجبی این است که DC همیشه با این عبارت شناخته نمی‌شده و این نام را در واقع از یکی از اثرات چاپی‌اش گزیده شده.

در سال ۱۹۳۴، کمپانی که قرار است روزی تبدیل به دی ‌سی کامیک بشود، انتشارات نشنال الاید (National Allied Publications) نامیده می‌شد که بیش‌تر به دلیل سری New Fun: The Big Comic Magazine  معروف بود. کمیک‌های اصل نشنال الاید در کل کمیک استریپ‌های روزنامه‌ای بودند که به شکل فصلی چاپ می‌شدند.

اثر چاپ شده به وسیله نشنال الاید در ژانرهای گوناگون مانند طنز، وسترن و ماجراجویی خودشان را به بازار می‌رساندند. بعضی از این قصه‌ها هم بر پایه شخصیت‌های ابرقهرمان به وجود آمده بود. مانند داستان اولیه دکتر اکالت (Doctor Occult) که جری سیگل و جو شوستر پیش از آفرینش سوپرمن، با آن سر و کار داشتند.

انتشارات دی سی

(DC Comics) یکی از عظیم‌ترین صنعت کمیک و سرگرمی در جهان شناخته می‌شد که در واقع قسمت نشر کمپانی سرگرمی‌های دی سی (DC Entertainment) می‌باشد و خود نیز تحت مجموعه‌ی شرکت عظیم برادران وارنر است. انتشارات دی سی جزء کهن‌ترین و عظیم‌ترین ناشران کمیک در ایالت آمریکا است. به خاطر اکران فیلم لیگ عدالت (Justice League) تصمیم گرفته‌ایم تا گذری بر تاریخچه‌ی آغازین شخصیت‌های این فیلم و زمان اولیه دی سی داشته‌باشیم؛ شرکتی که همه‌ی ما آن را با شخصیت‌هایی به یاد ماندنی مثل بتمن، سوپرمن، واندرومن، فانوس سبز، فلش و بی‌شماری دیگر می‌شناسیم.

بهترین تاریخچه DC

افزون بر این، دیگر شخصیت‌های دسته‌ی لیگ عدالت، انجمن عدالت آمریکا، جوخه‌ی انتحار، تایتان‌های نوجوان و… نیز به این کمپانی تعلق دارند. ویلن‌های این شرکت که زبان ‌زدشان جوکر است و احتیاجی به آشنایی دوباره ندارد، اما قطعا شرکتی با این حجم از قهرمان احتیاج به سیل عظیمی از ابرشرور است. اشخاصی مانند لکس لوثر، چیتا، هارلی کوئین، ریورس فلش، متومن، آرِس، دومزدی، دارکساید و… . البته این شرکت بیرون ‌از جهان خود داستان‌هایی نیز انتشار داده، عناوینی مثل نگهبانان (Watchmen)، سندمن: ارباب رویاها (Sandman: Master of Dreams)، وی مثل وندتا (V for Vendetta) و خیلی دیگر که پایین اسم زیرمجموعه‌ی ورتیگو (Vertigo)  نوشته‌شده‌اند.

نام دی سی از مجموعه کمیک‌های مشهور این کمپانی، یعنی داستان‌های کارآگاهی (Detective Comics) برداشته شده‌است.

تا سال ۲۰۱۳ دفتر اصلی این شرکت در شهر نیویورک بود، اما در سال ۲۰۱۳ به شکل رسمی به کالیفرنیا انتقال داده‌شد. خوب است بدانید که دی سی و رقیب اصلیش مارول ( که در سال ۲۰۰۹ توسط رقیب مهم وارنر یعنی والت دیزنی حمایت شد) به تنهایی ۷۰ درصد از بازار کمیک بوکِ آمریکا را در دست خود داد.

کمیک‌های DC

بهترین تاریخچه DC

در پاییز ۱۹۳۴، یا به به گفته دیگر، پنج سال قبل از افتتاح انتشارات تایملی (Timely Comics) که امروزه به نام انتشارات مارول آن را می‌شناسیم، مالکوم ویلر-نیکُلسن انتشارات اتحاد ملی را بنا کرد. این انتشارات کار خود را با کمیک‌هایی به شکل تابلو و به نام «سرگرمی جدید: مجلات بزرگ کمیک» آغاز کرد و تاریخ روی جلد اولین شماره، فوریه ۱۹۳۵ را نشان می‌دهد.

دومین نام این انتشارات با نام «کمیک جدید!» در دسامبر ۱۹۳۵منتشر شد و حجمش تبدیل به معیار استانداردی برای کمیک‌ بوک‌ها در آن‌چه که «عصر طلایی» می‌نامیم شد. با اندازه‌ای که فقط مقداری از اندازه‌ی امروزی کمیک‌بوک‌ها بزرگ‌تر بود. آن سری تبدیل شد. به کمیک‌های ماجراجویی (Adventure Comics) که با انتشار ۵۰۳ شماره تا سال ۱۹۸۳ یکی از طولانی‌ترین مدت زمان‌های انتشار تاریخ را به خود اختصاص داد. و در سال ۲۰۰۹ کمپانی دی سی پخش این مجموعه کمیک را از سر گرفت. در سال ۱۹۳۵ جری سیگل و جو شوستر (خالقان سوپرمن) دکتر اُکالت را خلق کردند. که کهن‌ترین شخصیت دی ‌سی است که هنوز در جهان این کمپانی حضور دارد.

کمپانی کمیک‌های کارآگاهی مدتی بعد چهارمین عنوان خودش را به اسم کمیک‌های‌ اکشن (Action Comics)  شروع کرد. عنوانی که در شماره‌ی نخستش سوپرمن را به ما معرفی کرد. این کمیک که در ژوئن ۱۹۳۸ انتشار یافت، مدل جدیدی از شخصیت پردازی که طولی نکشید تا به اسم ابرقهرمانان معرفی شود را نام برد. و به فروش بی نظیری دست یافت. کمپانی هم فورا دست به کار شد و شخصیت‌های مشهوری مانند بتمن و سندمن (نسخه‌ی کلاسیک این شخصیت) را ایجاد کرد.

کلام آخر

امیدوارم از خواندن‌این مطلب (تاریخچه کمپانی DC) لذت برده‌باشید. چنانچه به این نوع مطالب علاقه دارید مجله خبری ما را در دسته‌ی فیلم و سریال دنبال کنید. تا از مطالب بیشتری برخوردار باشید‌.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

بهترین سریال‌هایی که امتیاز بالا گرفتند

خواندن مطلب بعدی ←

بهترین فیلم‌های تام هالند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین