خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

بهترین سریال‌های کمدی در دنیا

بهترین سریال‌های کمدی در دنیا

سریال کمدی خارجی سال‌هاست که به جمع فرهنگی ما افزوده شده‌است. خیلی از ما، طرفداران به جهان نمایش و سرگرمی، مناسب‌ترین سریال‌های طنز امریکایی یا بعضی اوقات انگلیسی مشهوری را خوب تماشا و خوب می‌شناسیم. با توکا مگ همراه باشید تا با بهترین سریال‌های کمدی در دنیا آشنا شوید.

در مواقعی حتی تکیه ‌کلام‌ها و جملات قصارشان داخل زندگی اکثر ماها شده‌است و در موقعیت‌های گوناگون به کار برده می‌شوند. بعضی اوقات حتی الگوی سایر سریال‌های داخلی می‌شوند و موفق هم می‌شوند. اما این الگوبرداری‌های شخصی یا رسمی تنها دیگر به مانند سریال «فرندز» ختم نمی‌شود. قرن بیست و یکم سریال‌های کمدی امریکایی از کیفیت کم به خود راه نداده‌است. البته رتبه این سریال کمدی امریکایی و چند سریال مانند این بین هوداران سیتکام ریشه کرده‌است.

دهه‌ی ۲۰۱۰ هم سریال خوب و در اواخر این سال‌ها مینی‌سریال کمدی جذاب کمی نداشته‌است. انتخاب و آشنایی سریال کمدی خوب کار دشواری است؛ این چند سریال کمدی، آن گونه که امتیازات مردمی و منتقدان نمایش می‌دهد، در دسته بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا بوده‌اند، که بعضی از آن‌ها برای ما اشنا یا شاید قبلا صحنه‌ای از ان را در صفحات مجازی مشاهده کردیم .

لیست بهترین سریال‌های کمدی در دنیا

در ادامه با چندتا از بهترین آن‌ها مواجه می‌شویم:

۱.بروکلین نه-نه (Brooklyn Nine-Nine)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • زمان پخش: ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱
 • اثری از: دن گور
 • هنرمندان: اندی سمبرگ، تری کروس، ملیسا فومرو، استفانی بیاتریز، جو لو ترولیو، آندره بروگر
 • امتیازدهی راتن تومیتوز به سریال: ۹۵ از ۱۰۰

شاید فکر می‌کنید از یک کلانتری پر از کارآگاه‌های نادان و بامزه چیزی جز فضاحت درنمی‌آید، اما روش یکی از جذاب‌ترین و بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر دنیا تبدیل شده‌است. این سریال کمدی توانست یک محل شغلی معمولی را به محلی برای طنز مسخره‌آمیز، عمق عاطفی و کارکترهای خوب ‌تعیین شده تبدیل کند. به‌طوری که کارآگاه پرالتای بامزه و در حال ممکن خوش‌قلب با هنرمندی اندی سامبرگ رهبری دسته را بر عهده دارد، این سریال به همان مقدار که می‌تواند شما را از خندیدن به گریه بیندازد، شما را دل گرم می‌کند.

۲.جای خوب (The Good Place)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • زمان پخش: ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰
 • اثری از: مایکل شور
 • هنرمندان: کریستن بل، ویلیام جکسون هارپر، جمیله جمیل، دارسی کاردن، منی جاسینتو، تد دنسن
 • امتیاز دهی راتن تومیتوز به سریال: ۹۷ از ۱۰۰

در این سریال، اینجا همه‌چیز عالی به نظر می‌رسد. به طوری که حقیقت ندارد و این همان چیزی است که این سریال را خیلی طنزدار می‌کند. با «جای خوب» که در زندگی بعد از مرگ به شکل شهر آرزوهاست که کاملاً آن‌گونه که به چشم می‌خورد نیست، عبور می‌کند مرزهای سیتکام را تغییر می‌دهد. این سریال کمدی پر از فلسفه، به منظور اخلاق و درک خودسازی است که همه در یک سریال کمدی عجیب و غریب قرار داد شده‌است. مشاهده النور شلستروپ (کریستن بل) که کارکتر «نه چندان خوب» خود را در این منطقه مثلا خوب جلو می‌برد، با راهنمایی شیطان پشیمان شده همیشه دوست‌داشتنی، و به نحو شگفت‌آوری عمیق، مایکل (با بازی تد دانسون) خوشی همیشگی است. «جای خوب» یکی از بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر دنیا بود.

۳.فلیبگ (Fleabag)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • سال‌های پخش: ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹
 • اثری از: هری برادبیر/فیبی والر-بریج
 • هنرمندان: فیبی والر-بریج، هیو اسکینر، شان کلیفورد، برت گلمن، بیل پترسون، الیویا کلمن، بن الدریج، جیمی دمتریو، جنی رینزفورد، هیو دنیس
 • امتیاز دهی راتن تومیتوز به سریال: ۱۰۰ از ۱۰۰

مجموعه دو فصلی که قرار بود یک مینی ‌سریال طنز تک ‌فصلی باشد اما به علت استقبال باور نکردنی و بسیار بینندگانش به دو فصل کشیده‌شد و یکی از بهترین سریال‌های تاریخ کمدی در دنیا را با هوادارن این سبک به یادگار گذاشت. (فصل اول بر بر پایه یک نمایش تک‌نفره، که آن هم به شخصه عالی بود، نوشته و با هنرمندی فیبی والر بریج، پدیده‌ی کشف شده‌ی کمدی از طرف بی‌بی‌سی ساخته شد.) و از آنجا که بی‌بی‌سی نخبه تولید سریال‌های قشنگ است، «فلیبگ» تبدیل به استطوره سریال‌های طنز در یک قرن اخیر شد. این سریال طنز عاشقانه (که در حقیقت طنز سیاه است) احتمالا یکی نامتعارف‌ترین سریال‌های طنز این لیست باشد و این قسمتی از شگفتی آن می‌باشد.

۴.شتز کریک (Schitt’s Creek)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • زمان پخش: ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰
 • اثری از: یوجین لوی، دن لوی
 • هنرمندان: یوجین لوی، کاترین اوهارا، دن لوی، انی مورفی، امیلی همپشر، جن رابرتسن، کریس الیوت، تیم رزان، سارا لوی، داستین میلیگان، نوا رید، کارن رابینسن، جان همفیل
 • امتیازدهی راتن تومیتوز به سریال: ۹۳ از ۱۰۰

این مجموعه کمدی خانوادگی یک خانواده‌ی پولدار و اصیل را برمی‌دارد می‌گذارد در محلی کوچک با اسمی طنز و کمدی درجه یک می‌سازد. این مجموعه داستان خانواده‌ی رز را دنبال می‌کند که پس از دست دادن اموال خود، مجبور می‌شوند در شهر «شتز کریک» اقامت کنند، شهری که در هنگام ثروتمندی‌شان به بازی گرفته بودند. سفر طنز آن‌ها از عرش به فرش و رابطه‌ی دوستانه‌ای که با ساکنان حزب باد شهر برقرار می‌کنند، پر از اوقات خنده‌آور است. بازی جذاب کاترین اوهارا در نقش مویرا رز، با پوشاک عجیب و غریب و لهجه‌ی غیرقابل درکش، به کلی خود خود یک دستاورد کمدی است.

۵.تد لاسو (Ted Lasso)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • زمان پخش: ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳
 • اثری از: بیل لارنس، جیسون سودیکیس، برندن هانت، جو کلی
 • هنرمندان: جیسون سودیکیس، هانا وادینگهام، جرمی سوئیفت، فیل دانستر، برت گلدشتاین، برندن هانت، نیک محمد، جونو تمپل
 • امتیازدهی راتن تومیتوز به سریال: ۸۹ از ۱۰۰

چه شخصی می‌دانست که یک ایده تبلیغاتی ان‌بی‌سی اسپورتس (NBC Sports) به یکی از خفن‌ترین و بهترین مجموعه‌ کمدی ده سال اخیرتبدیل می‌شود؟ تد لاسو با هنرمندی جیسون سودیکیس یک استاد فوتبال آمریکایی بی‌وقفه مثبت اندیش است که برای چرخاندن یک باشگاه فوتبال لیگ برتر انگلیس شروع به کار می‌کند. او با اینکه هیچ سابقه‌ای در مربیگری ندارد، اما دانش و محبوبیت دوست‌داشتنی کم‌کم هم نظر تیمش و هم بینندگان را به خود جذب می‌کند. این سریال کمدی تازه سرحال پر از طنز غیر قابل پیش‌بینی و کارکترهای دوست‌داشتنی است.

۶.آتلانتا (Atlanta)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • زمان پخش: ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲
 • اثری از:دونالد گلاور
 • هنرمندان: دونالد گلاور، برایان تایری هنری، کیت استنفیلد، زازی بیتز
 • امتیازدهی راتن تومیتوز به سریال: ۹۸ از ۱۰۰

«آتلانتا» دونالد گلاور یک طنز پوچ‌گرایانه همراه با تفسیر جامعه است که شخصیت گلاور، ارن را همراهی می‌کند، شخصی که از پرینستون استعفا داده و مدیر موزیک شده و سعی می‌کند تا حرفه‌ی رپ پسر عمویش را در آتلانتا به نتیجه برساند. این مجموعه سناریوهای عجیب و غریبی دارد که مرزهای کمدی، قصه‌گویی سورئال و یک صحنه تلخ صادقانه از زندگی در متن جامعه‌ی امریکایی را منتقل می‌کند. این سریال شما را به سفری شگفت‌انگیز به جهان موسیقی هیپ‌هاپ است، جایی که مرز میان خنده و غم در آن نابود می‌شود.

۷.متد کامینسکی (The Kominsky Method)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • زمان پخش: ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱
 • اثری از: چاک لوری
 • هنرمندان: مایکل داگلاس، آلن آرکین، سارا بیکر، نانسی تراویس
 • امتیازدهی راتن تومیتوز به سریال: ۹۳ از ۱۰۰

پیر شدن ساده نیست، اما مشاهده مایکل داگلاس و آلن آرکین، که به تازگی فوت شد، در «روش کامینسکی» هیجان خالص دارد. داگلاس نقش سندی کامینسکی، مربی بازیگری پیشکسوت را بازی می‌کند و آرکین، نورمن، مدیر برنامه‌ و دوست کهن اوست. این سریال با کمدی، ترحم و دیدگاهی غافلگیرکننده به قضیه‌ی پیری می‌پردازد. مشاهده این قدیمی‌ها که در سال‌های طلایی‌شان، مانند پیدا کردن یک آووکادوی تمام رسیده در فروشگاه است؛ هیجان انگیبز، رضایت‌بخش و طنز.

۸.زندگی پس از مرگ (After Life)

بهترین سریال‌های کمدی یک دهه‌ی اخیر در دنیا

 • زمان پخش: ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲
 • کاری از: ریکی جرویز
 • هنرمندان: ریکی جرویز، تام بسدن، تونی وی، اشلی جنسن، دیوید بردلی، کری گادلیمن، پنلوپه ویلتون، دیوید ارل
 • امتیاز دهی راتن تومیتوز به سریال: ۷۱ از ۱۰۰

مجموعه «زندگی بعد از مرگ» که یکی از بهترین سریال‌های طنز نتفلیکس است، قرار بود در واقع مینی‌سریال و یک فصل باشد اما این سریال هم به علت استقبال بالای بینندگانش در دو فصل ساخته شد، و این اتفاق، اتفاق خوبی بود. چرا که درست مانند «فلیبگ» به محض پایان فصل اول مشتاقی باز هم این کارکترها را ببینی و سرنوشتشان را همراهی کنی. این همه جزو خاصیت ویژه ریکی جرویز است؛ جمع کردن یک مشت انسان عجیب و غریب اما باحال و با نمک در یک اداره (اینجا روزنامه‌ای محلی) که خودش در بالا با نگاه بدبینانه و منفی به زندگی همه را آزار می‌دهد، اما قلب مهربونی دارد و بسیار احساساتی است.

کلام آخر

امیدواریم  از خواندن این مقاله آگاهی و لذت کامل را برده باشید. چنانچه به این مدل از مقاله‌ها علاقه دارید مجله خبری ما را در دسته فیلم و سریال دنبال کنید.

 

 

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

بیوگرافی علی شادمان بازیگر سینما و تلویزیون

خواندن مطلب بعدی ←

معرفی ۱۲ سالاد خوشمزه و لذیذ

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین