خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

بهترین بنادر ایران برای سفر کدام است؟

بنادر ایران افزون بر اینکه یکی از اصلی‌ترین مسیر‌های ارتباطی کشور به حساب می‌آید، از لحاظ گردشگری و تفریح نیز نقش قابل توجهی را در کشور ایران دارد. این بندرها با انعکاس تابش غروب آفتاب بر روی امواج پهناور دریا، یکی از جذاب‌ترین و کم نظیرترین لحظه‌های آفرینش را به نمایش در ‌می‌آورد. سواحل جذاب ماسه‌ای این بندرها در کنار صدای امواج دریا، خنده‌های قشنگ کودکان و شادمانی اشخاص فراوانی را رقم می‌زند. در سواحل شمالی و جنوبی کشورمان بهترین بنادر پدید آمده‌اند، که جاذبه‌های گردشگری جذابی  را به وجود آورده‌اند. با ما همراه باشید تا بهترین بنادر ایران را برای سفر معرفی کنیم.

بندر انزلی

بهترین بندر‌های ایران برای گردش و سفر کدام است؟

بندر انزلی افزون بر بر اینکه یکی از اصلی‌ترین بنادر ایران می‌باشد، یکی از بنادر خیلی مهم شهر‌های استان گیلان نیز محسوب می‌شود. شهر انزلی که تقریبا ۴۰ کیلومتر تا بندر انزلی راه دارد، دومین شهر پر جمعیت استان گیلان بعد از مرکز استان (رشت) می‌باشد. این بندر اولین و عظیم بندر ایران در سواحل دریای خزر می‌باشد. بندر انزلی که در اکثر روزهای سال دارای آب و هوایی شرجی می‌باشد، به عنوان یکی دلچسب‌ترین آب و هوای گیلان، جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد.

بندر نوشهر

بندر نوشهر که نزدیک‌ترین بندر گردشگری ایران به پایتخت به حساب‌ می‌آید، دارای سواحل خیلی جذاب و مراکز تفریحی، رستوران و کافه های فراوان می‌‌باشد. یکی از علل پر رفت و آمد بودن این بندر را می توان داشتن فرودگاه و قابلیت خرید بلیط هواپیما و نیز پرواز به آنجا بیان کرد. و از طرفی تنها مسیر دسترسی راه‌های زمینی نیست، قابلیت سفر برای اشخاص دیگر نیز مهیا است. وجود جنگل‌های جذاب، روستای معروف کندلوس و پارک جنگلی سیسنگان که از مناطق محبوب این بندر به شمار می‌رود، یکی از علت‌های اصلی حضور مسافران فراوان در این ناحیه می‌باشد.

بندر ترکمن

بهترین بندر‌های ایران برای گردش و سفر کدام است؟

بندر ترکمن را از کهن‌ترین بنادر ایران می‌باشد. این بندر که تقریبا سال ۱۳۰۶ در ادامه سرکوب عشایر در زمان پهلوی و با مقاصد نظامی پدید آمد، به وسیله مهندسین بلژیکی و ایرانی طراحی و احداث شد شد. از خصوصیات بارز بندر ترکمن که باعث جذب مسافران فراوان شده‌است، می‌توان به صنایع دستی با کیفیت، آب و هوایی مطلوب، اسب‌ها و روسری ترکمنی توجه نمود. همینطور گفتنی است که ۴۰ درصد از خاویار کشور در این ناحیه تامین می‌شود. از مناطق شگفت انگیز بندر ترکمن می‌توان اسکله بندر ترکمن و روستای قره قاشلی را نام برد. البته غذاهای بومی نیز به منظور طعم و مزه لذیذ خود، اصلی‌ترین دلیل جذابیت بندر نوشهر محسوب می‌شود.

بندر گز

بهترین بندر‌های ایران برای گردش و سفر کدام است؟

بندر گز که در میانه سواحل دریای خزر و موازات جلگه‌های سر سبز البرز واقع می‌باشد، در قسمت غربی استان گلستان قرار دارد. بندرگز در قدیم با اسم‌هایی مانند کناره یا قصه کناره به عنوان ساحل شهر استرآباد معرفی می‌شد. این بندر دارای مناطق گردشگری فراوانی می باشد. وجه تسمیه این بندر علل نزدیک بودن به روستای گز می‌باشد که از اسم این روستا ریشه گرفته و به شکل پیش بندر روستای گز به شمار می‌رفته است.

بندرعباس

بهترین بندر‌های ایران برای گردش و سفر کدام است؟

بندرعباس که یکی از بزرگ‌ترین بنادر کشور ایران به حساب نمی‌آید، در جنوب استان هرمزگان قرار دارد. این بندر از سوی شمال به ارتفاعات و کوه‌ها و از سوی جنوب نیز به دریا ختم می‌شود. بندر عباس به منظور دارا بودن اماکن گردشگری فراوان، همواره در مرکز توجه مسافران داخلی و خارجی می‌باشد. از نمونه جزایر این بندر می توان به جزیره قشم، ابوموسی، کیش، لاوان، هندرابی، شتور، لارک، هرمز، هنگام، تنب بزرگ و کوچک، سیری، جزیره فرور بزرگ و کوچک دقت نمود، که هر یک از آنها جاذبه‌های شگفت انگیزی را در خود دارند.

بندر چابهار

بهترین بندر‌های ایران برای گردش و سفر کدام است؟

بندر چابهار که به بندر همیشه بهار مشهور می‌باشد، در چهار فصل سال دارای آب و هوایی مطلوب است. علت این خصوصیت آب و هوایی، نزدیکی این بندر به ناحیه استوایی می‌دانند. از آنجا که این مکان دارای مناسب‌ترین کرانه اقیانوسی جهان می‌باشد، و همین‌طور در دسته‌ی پر رونق ترین اماکن آزاد ایران به حساب می‌آید، می‌تواند یک مکان توریستی به شمار رود. خیلی از گردشگران اعتقاد دارند بندر چابهار مانند بهشتی است که گم‌ شده باقی مانده و تنها با دیدن از آن می‌توان جذابیت آن را دریافت.

بندر امام خمینی

بهترین بندر‌های ایران برای گردش و سفر کدام است؟

پس از بندر عباس، بندر امام خمینی را می‌توان عظیم‌ترین بندر ایران شناخت. مسافت این بندر تا تهران تقریبا ۹۲۷ کیلومتر است. زمان احداث بندر را سال ۱۳۱۰ می‌گویند. در آغاز اسم آن بندر شاهپور بوده است و بعدها به اسم امام خمینی تغییر کرده‌است. این بندر در آخر شمال غربی خلیج فارس در ۷۷ کیلومتری شرق آبادان و خرمشهر و نیز حدود۱۶۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار گرفته‌است. افزون بر صادرات و واردات، بندر امام دارای اصلی‌ترین پالایشگاه‌ها و مجموعه‌های پتروشیمی ایران نیز می‌باشد.

کلام آخر

امیدوارم از خواند این مطلب لذت برده‌باشید. شما در حال حاضر با مهم‌ترین بنادر ایران برای گردشگری و سفر اشنا شدید و می‌توانید با اطلاعات کافی به مقصد مورد نظر خود سفر کنید. اگر به نوع مطالبعلاقمند هستید وب سایت خبری مارا در دسته طبیعت و گردشگری دنبال کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

جاذبه ‌های گردشگری در اصفهان

خواندن مطلب بعدی ←

روش های مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین