خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

بهترین بازی‌های گروهی و دسته جمعی

بهترین بازی‌های گروهی و دسته جمعی

بازی فقط مخصوص بچه‌ها نیست. بازی‌‌های گروهی لذت بخش و شگفت انگیز گزینه‌ای خوب برای مهمانی‌ها و جمع‌های دوستانه و خانوادگی هستند. البته انتخاب بازی خوب ممکن است ساده نباشد. بسته به تعداد اشخاص، سن و علاقه‌ به فعالیت‌های فیزیکی گزینه‌های گوناگونی می‌توانید داشته باشید. در مقاله می‌خواهیم به چند مورد از بهترین بازی‌هایی گروهی . دسته جمعی بپردازیم لطفا تا آخر این مطلب با مجله خبری توکا مگ همراه باشید.

چرا بازی مهم است؟

 

مناسب‌ترین بازی‌های گروهی و دسته جمعی بزرگان

 

بازی فقط ابزاری برای تفریح و سرگرمی نیست و حتی بعضی سازمان‌ها از آن برای آموزش و تقویت روحیه تیمی بهره می‌گیرند، چراکه بازی‌های گروهی سبب می‌شوند تا همراهانتان را خوب بشناسید و روابط صمیمی با آنها برقرار کنید. دیگر مزایای بازی‌های گروهی عبارت‌اند از:

  • ساخت تیم و شارژ روحیه‌ کار تیمی؛
  • تقویت انرژی و روحیه‌؛
  • ایجاد حس صمیمیت و دوستی؛
  • افزایش تعلق خاطر به محیط کار و مدرسه و محیط‌های مشابه.

پس چه بهتر که در دورهمی‌ها، علاوه‌بر گپ‌وگفت‌ و صحبت درباره اخبار، زمانی را هم به بازی گروهی اختصاص دهیم. در ادامه، بسته به مکان و تعداد اشخاص بازی های گروهی متفاوتی را به شما توصیف می‌کنیم.

بازی‌ گروهی معمولی

این بازی‌ها به ابزار خاصی نیاز ندارند و در محیط خانه به‌راحتی انجام می‌شوند، پس بازی گروهی خانوادگی هم هستند. در برخی از این بازی‌های گروهی تنها کافی است چند نفر دور هم جمع شوند. به همین سادگی! این بازی‌ها را می‌توانید در قالب بازی سه نفره، بازی چهار نفره یا بیشتر انجام دهید.

۱. نقاش نابینا

در این بازی، افراد به گروه‌های دونفره تقسیم می‌شوند و اعضای هر تیم پشت به هم می‌نشینند. نفر اول یک تصویر و نفر دوم در هر تیم یک کاغذ سفید و یک قلم در اختیار دارند. کسی که تصویر در دست اوست، باید بدون اشاره‌ مستقیم به محتوای تصویر، آن را برای هم‌گروهی خود شرح دهد و نفر دوم آنچه را متوجه می‌شود، روی کاغذ بکشد. در آخر، گروهی که نقاشی‌اش شبیه‌تریبه تصویر است، بازی را می‌برند

  1. چشمک مرگ

به تعداد افراد حاضر کارت سفید لازم دارید. روی دو تا از کارت‌ها کلمات «قاتل» و «کارآگاه» و روی بقیه کلمه‌ «مقتول» را بنویسید و به هر نفر یک کارت بدهید. کارآگاه را همه می‌شناسند. شخصی که کارت قاتل را برداشته، پنهانی به بقیه چشمک می‌زند و با چشمک او قربانی‌ها می‌میرند. کارآگاه باید قاتل را پیدا کند. زمانی‌ که کارآگاه موفق به یافتن قاتل شد، قاتل قبلی کارآگاه می‌شود و کارت‌ها دوباره تصادفی بین بازیکنان پخش می‌شوند.

  1. نخند

به‌شکل دایره کنار هم قرار بگیرید. به‌نوبت هر بازیکن به چهره‌ کناردستی خود نگاه می‌کند و باید بخندد و سعی کند که او را بخنداند. هر نفر که بخندد، بازنده به حساب می‌آید و شخصی که تا آخر هر دست از بازی نخندد، برنده‌ این بازی معمولی و جالب است. این بازی یکی از بازی های چند نفره دورهمی عالی است.

  1. پانتومیم

یکی از آسان‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌‌های گروهی پانتومیم است که معولا احتیاج به معرفی ندارد. در این بازی اشخاص به دو تیم تقسیم می‌شوند. هربار یک گروه برای گروه دیگر کلمه‌ای تعیین و به یکی از اعضای آن اعلام می‌کنند. آن عضو باید با حرکات دست و بدن و بدون کلام، آن کلمه را برای هم‌گروهی‌هایش نمایش دهد تا آنها در زمان مشخص‌شده موفق به شناسایی کلمه مدنظر شوند. تیمی که بیشترین حدس صحیح را داشته‌باشد برنده‌ی بازی است.

می‌توانید به‌جای کلمه، عبارت، جمله یا ضرب‌المثل انتخاب کنید. تعیین قواعد بازی با خودتان است.

  1. طناب‌کشی؛ بازی گروهی مفرح

افراد را طوری به دو گروه تقسیم کنید که هر دو گروه از لحاظ قدرت بدنی با هم برابر باشند. این‌طوری بازی بیشتر طول می‌کشد و جذاب‌تر خواهد بود. یک طناب با طول و مقاومت مناسب انتخاب کنید و هر سر طناب را در اختیار سردسته‌ گروه‌ها بگذارید. گروهی که زمین بخورد یا طناب را ول کند، بازنده است. همچنین می‌توانید یک خط جداکننده بین دو گروه بکشید. هر تیمی که وارد زمین تیم مقابل شود، بازنده است.

  1. مافیا

شرکت‌کنندگان در این بازی به دو دسته اصلی مافیا (یا دزدها) و شهروندان تقسیم می‌شوند. بسته به تعداد افراد، شهروندان نقش‌های مختلفی شامل پلیس و پزشک می‌گیرند. در آغاز بازی یک نفر به‌عنوان حاکم یا کدخدا انتخاب می‌شود. با تقسیم کارت‌ها بین اشخاص نقش‌ها معلوم می‌شود و کسی نباید نقش خود را بازگو کند.

بعد کدخدا اعلام می‌کند که شب شده و همه باید چشم‌ها را بسته نگه دارند. با گفتن کدخدا مافیا چشم‌ها را باز می‌کنند، یکدیگر را شناسایی می‌کنند، تصمیم به کشتن یکی از شهروندان می‌گیرند چشم‌های خود را دوباره میبندن همه کارها را را با زبان اشاره و بدون اینکه شهروندان آگاه شوند، انجام می‌دهند. با اعلام کدخدا روز می‌شود. در هر روز شرکت‌کنندگان باید با تجسس سرنخ‌ها و واکنش‌های اشخاص یکدیگر را قانع کنند که اعضای مافیا را شناسایی کرده‌اند و برای حذف آنها به نتیجه برسند. در این بین اعضای مافیا هم در شکل شهروند مقصود خود را پیش می‌برند! بازی تا وقتی ادامه پیدا می‌کند که یکی از دو تیم مافیا یا شهروندان برنده شوند.

این بازی کارت‌های ویژه‌ای دارد که نقش اشخاص را معلوم کرده‌اند. اما شما می‌توانید خودتان نقش‌ها را روی کاغذ بنویسید و ویژگی‌ آنها را معلوم کنید.

 کلام اخر

کاربران عزیز امیدوارم از خواندن مطلب اذت برده باشید این بازی‌های نام برده شده در قسمت بالا از معروف‌ترین ها بودند. اگر بازی‌های گروهی دیگری را می‌شناسید می‌توانید با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. برای دیدن مطالب سرگرم کننده و جالب مجله خبری توکا مگ را در دسته‌ی خبری بازی و سرگرمی دنبال کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

مزایا و معایب کنسول‌های بازی

خواندن مطلب بعدی ←

اسطوره‌های فوتبال ایران چه کسانی بودند؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین