خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

ابزارهای مناسب گردشگری

ابزارهای مناسب گردشگری

امکانات و وسایل گردشگری کاملا بستگی به شخص، اسکان، حمل و نقل و سبک مسیری که طی می‌کند دارد با این حال وسایلی هستند که چه در گردش‌های شهری و چه کمپینگ و طبیعت‌ گردی مناسب می‌باشد همراه داشتن این وسایل سفر را برای شما آسان‌تر می‌کند و هم وقت بسیاری به تفریح و خوش گذرانی بپردازد. یقینا اگر اهل مسافرت‌های پرهیجان باشید تا حدی با وسایل سفرهای شگفت‌انگیز آشنا هستید. در این وبلاگ می‌خواهیم شما را با ابزارهای مناسب گردشگری آشنا کنیم با مجله خبری توکا مگ همراه باشید.

کوله پشتی یا چمدان؟

ابزارهای مناسب گردشگری و تفریح کدام است

دقیق‌ترین انتخاب برای یک جهانگرد انتخاب این مبحث است. اگر سفری چند مقصدی داشتید. چمدان گزینه مناسبی است اما در غیر این صورت با کوله پشتی می‌شود یک سفر را آغاز کرد. ویژگی کوله پشتی حمل و نقل آسان‌تر آن در مقایسه با چمدان می‌باشد چون چمدان فقط روی زمین صاف خیلی آسان می‌باشد و در موقع رفتن به جنگل و طبیعت استفاده از آن کمی دشوار است.

برای گردشگرانی در موقع سفر وجود یک کوله پشتی افزون بر چمدان نیز انتخاب خوبی است. همین‌طور می‌توانند از دو کوله پشتی با دو اندازه مختلف استفاده کنند که در این شکل در حقیقت یک کوله پشتی کوچک ۱۰ الی ۱۵ لیتری برای گردش‌‌های  روزانه و مدارک و تجهیزات مهم و یک کوله پشتی اصلی احتیاج دارید.

کیف کمری

دسترسی آسان به پول نقد و مدارک، همواره در گردش‌ها و مسافرت‌ها چند روزه یکی از نکات اصلی است که آسانی و لذت بالا‌تری را به شما خواهد داد. حفاظت بیشتر کیف کمری و در دسترس بودن آن یکی از وسایل گردشگری می‌باشد که می‌تواند سفر چند روزه شما را دلنشین‌تر کند.

کیسه خواب

 

یکی دیگر از ابزار‎‌های مورد احتیاج در گردش یک جهانگرد در موقع طبیعت گردی یا کوه نوردی کیسه خواب می‌باشد. کیسه خواب مناسب مکانی گرم و نرم مانند تخت خواب را دارد که برای استراحت در شب خوب است و از الزامات گردشگری می‌باشد.

چادر برای استراحت و امنیت

یک چادر مناسب برای استراحت و جذب انرژی در سفر اهمیت دارد. همهحتی مردمان عادی می‌میدانند که چارد از الزامات یک سفر می‌باشد. چنانچه هوا گرم یا سرد باشد خوب است برای حافظت و وسایل خود شب را در چادر بگذرانید. پیشنهاد می‌شود هنگام خرید چادر توجه کنید که ضد آب باشد و یک رویه نیز داشته باشد.

لباس‌‌های مورد احتیاج یک جهانگرد

ابزارهای مناسب گردشگری و تفریح کدام است

در حالی که در مسافرت از وضعیت جوی و شرایط آب و هوای آگاه نباشیم، داشتن لباس‌های گرم خیلی مهم می‌باشد. لباس‌هایی که در گردش به همراه خود داریم، باید خصوصیات مهمی داشته‌باشد. حجم کم‌ تری در چمدان بگیرد یا بتوانید در جیب‌ها آن را جای دهید. لباس‌هایی وجود دارد که در هنگام بارش باران مانند ضد آب عمل می‌کنند. همینطور لباس‌هایی که جیب‌های زیپ دار دارند و ضد آب هستند، مکان خوبی برای نگهداری پول یا وسایل الکترونیکی می‌باشد.

کلاه نقاب دار برای حفاظت از صورت

یکی دیگر از لوازمی که معرفی می‌کنیم یک کلاه نقاب دار برای حفاظت صورت در مقابل آفتاب است که خیلی کاربردی می‌باشد. همینطور یک کلاه گرم در هنگام سرد بودن مسیر نیز احتیاج دارید.

وسایل پخت و پز و خوراکی‌ها

ابزارهای مناسب گردشگری و تفریح کدام است

آشپزی در هنگام مسافرت خیلی هیجان‌انگیز می‌باشد. وسایل پخت و پز از لوازم اصلی اسکان هستند. برای اینکه در گردش‌های طولانی استرس نداشته‌باشید، خوب است که همراه کمپینگ، لوازم غذا پختن را در وسایلتان داشته باشید. قابلمه، ماهیتابه، کتری را می‌توانید به شکل ست خریداری کنید. همین‌طور حتما چاقو در وسایل خود داشته‌باشید. می‌توانید از چاقوهای همه کاره استفاده کنید تا آسوده‌تر باشد. برای پخت و پز حتما ادویه جات با خود داشته‌باشید.

ننو مسافرتی یا تخت آویز

از دلنشین‌ترین مدل‌ها برای استراحت در محیط باز، هاموک یا تخت آویز است. برای این عمل کافی است در منطقه‌ای که هستید دو درخت پیدا کنید که جای خوبی برای بستن تخت آویز باشد. نصب این تخت آویزها آسان است و برای مطالعه و خوابیدن به کارتان می‌آید.

کیف لوازم دیجیتالی

ابزارهای مناسب گردشگری و تفریح کدام است

کیف لوازم دیجیتالی از نمونه وسایلی است که در مسافرت نمی‌توان از ان چشم پوشی کرد. به علت اینکه وسایل دیجیتالی و الکترونیکی نقش اساسی دارند و انتخاب این کیف خیلی مهم است. خوب است که این کیف دارای خواص ضد آب باشد تا جهانگرد بتواند در هر وضعیتی حتی در موقع بارندگی از آن استفاده کند. این کیف‌ها فضای بسیاری دارند اما اندازه آن‌ها عظیم  نیست در کل فضای کمی اشغال می‌کنند و برای مسافرت کافی هستند.

آب تمیز و تازه

آب نقش حیاتی در مسافرت دارد. اگر می‌خواهید در مسافرت سر خوش باشید و مریض نشوید، مقدار آبی که می‌نوشید برای مصرف خیلی اهمیت دارد. همین‌طور ظرفی که آب را درون آن قرار می‌دهید نیز خیلی اهمیت دارد. ظرف‌هایی وجود دارند که دو جداره هستند و آب زیادی را ذخیره می‌کنند. مدل دیگری ظرف وجود دارد که آب تصفیه نشده را تصفیه و تمیز می‌کند.

کلام آخر

امیدوارم از خواندن این مطلب لذت و اطلاعات کافی برده‌باشید. چنانچه قصد دارید مطالبی در این حوضه بخونید وب سایت ما را در زمینه طبیعت و گردشگری دنبال کنید.

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

طرز تهیه پلو شوشتری

خواندن مطلب بعدی ←

۵ چهره مشهور و پرحاشیه از بازیگران ایرانی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین